Budova urgentního příjmu bude sloužit pacientům ze spádové oblasti Orlickoústecka, Litomyšlska a Svitavska. V prvním nadzemní podlaží budou vyšetřovny nebo zákrokový sálek, ale především nízkoprahový a vysokoprahový příjem. Druhý jmenovaný se bude využívat pro pacienty, které do nemocnice dopraví zdravotnická záchranná služba. V dalších dvou podlažích budou lůžkové části ARO a JIP.

Obě oddělení navazují proskleným spojovacím krčkem na stávající budovu B, kde jsou operační sály. Druhé podlaží obsadí oddělení ARO. Poslední patro nového urgentu poslouží jako multioborová jednotka intenzivní péče.

Nespornou výhodou budovy je centralizace urgentních oborů. „Všichni pacienti budou díky centrálnímu urgentnímu příjmu přijímáni na jednom místě. Samostatný vstup bude určen pro pacienty, kteří přijdou s potížemi sami, nebo je někdo přiveze. Nebude tak docházet ke křížení s pacienty, kteří budou přivezeni záchrannou službou,“ řekla náměstkyně hejtmana Michaela Matoušková. Ta ocenila také propojení na budovu B. „Nový pavilon je spojovacím krčkem a napojen na vedlejší budovu B, což umožní následný transport pacienta na ostatní oddělení bez nutnosti opustit budovu venkovními prostory, což ocení jak pacienti, tak zdravotnický personál,“ řekla krajská náměstkyně zdravotnictví Michaela Matoušková.