Městský úřad v Ústí nad Orlicí zvýšil bezpečnost svých zaměstnanců tím, že na jejich stoly byla instalována tlačítka, kterými si v případě nebezpečí mohou přivolat strážníka.

Preventivní opatření se týká především odboru sociálních služeb, bezpečnostními tlačítky byly vybaveny i kanceláře odboru dopravy a silničního hospodářství v Dělnické ulici. „Na těchto místech se naši úředníci někdy setkávají s lidmi, kteří jsou agresivní, rozčilení, podráždění,“ vysvětluje opatření ústecký místostarosta Luboš Bäuchel.

„Od šestnáctého září bylo instalováno jedenadvacet tlačítek. Napojena jsou na tísňové volání městské policie. Současně byla inovována i tlačítka na sekretariátu. Další pak jsou umístěna v domě číslo sedm na náměstí, kde mimo jiné zasedá přestupková komise.“

Na radnici se občas objeví člověk, který má nervy na pochodu, žijeme ve složité době. „Všichni to vnímáme: utahování opasků, krizi, škrty ve státním rozpočtu, menší dávky, zpřísnění pravidel, což se celé v konečném důsledku může projevit před úředníkem,“ dodává místostarosta.