„Jsem velmi potěšen, že děti ze základních škol mají možnost si některé střední školy prohlédnout o prázdninách důkladně zevnitř. Snáze se potom rozhodují, jaký obor si pro své budoucí středoškolské studium vybrat. Škoda jen, že podobný tábor nejde uspořádat pro rodiče či prarodiče. Rádi bychom jim totiž ukázali, jak se výuka na našich školách změnila a jaké mají střední školy technické vybavení. Pozvu je tedy touto cestou alespoň na podzimní dny otevřených dveří, které budou školy pořádat,“ konstatoval krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek, který tábor navštívil.

V Dolních Libchavách se v sobotu odpoledne slavnostně otevíral nový sběrný dvůr. Součástí byl i doprovodný program nejen pro děti. Foto: Hanka Rejmanová
OBRAZEM: V Libchavách otevřeli nový sběrný dvůr

Tábor se konal už popáté

Děti z Ústí nad Orlicí a okolí docházely do školy minulý týden vždy na osm hodin. Každý den byl pro ně připraven pestrý program jako například zhotovení hrací kostky z kovu, seznamování se základy robotizace a automatizace, zkoumání přírodních jevů, základy knižní vazby, digitální fotografie, základy malby nebo potisk textilu.

„Umprumkou“ v Ústí zněl smích i o prázdninách.Zdroj: Archiv Pardubického kraje

„Příměstský tábor se u nás konal už popáté. Letos se ho zúčastnilo 38 žáků z šestých až devátých tříd základních škol. Jsem rád, že díky zaměření školy na umělecké obory a strojírenství můžeme dětem nabídnout opravdu pestrý program,“ sdělil ředitel školy Zdeněk Salinger.