V průběhu roku se předpokládá několik úprav a změn v dopravě na komunikacích ve středu města a na sídlišti Družba. První viditelné práce začaly před několika dny. Motoristé, chodci i cyklisté se musejí pohybovat pozorněji v ulicích Komenského, Pivovarské a Javornického.

Jedna za pět tisíc

„Provádějí se tady opravy povrchu vozovek, frézuje se. Půjde o více spravovaných míst ve všech třech ulicích, nikoliv o úplnou výměnu povrchu. Ve městě není shodou okolností v těchto dnech tak silný provoz, firma Iveco Czech Republic má právě dovolenou, také z tohoto důvodu se nám termín hodil,“ upřesnil situaci místostarosta města František Jiraský.

V centru Mýta se v nejbližších dnech ještě nepočítá s předpokládanými úpravami v provozu za náměstím, konkrétně kolem chrámu svatého Vavřince. Počká se, až bude po zářijových oslavách 700. výročí královského věnného města, kdy do Mýta přijede spousta návštěvníků. Po hlavních oslavách se teprve přistoupí k některým úpravám.

Ani v prostoru sídliště Družba, jak předem avizovaly závěry z několika jarních zasedání městské rady, se prozatím nemění pravidla provozu. „Zásadní bude, že počet dopravních značek se tady o hodně sníží. Jedna značka totiž stojí více než pět tisíc korun, sníží se tím i náklady na jejich pořizování, nejenom dosud značný počet značek a sloupků na krajnicích. Na každé křižovatce ulic se pak bude uplatňovat pravidlo pravé ruky, zůstanou tam jen zákazové značky. Zatím pracuje místní společnost Optima na projektu, ten vzniká kromě jiné podle požadavků dopravního inspektorátu. Myslíme si, že vlastní úpravy začnou možná v listopadu. Jako město pak připravíme osvětovou kampaň, aby si řidiči zvykli na skutečnost, že ze sídliště Družba zmizí hodně značek. Budou si prostě muset na novou situaci zvyknout,“ ujistil František Jiraský.