Příjemná atmosféra

Ještě ve středu měli pořadatelé plné ruce práce s odklízením padlých větví a stromů po noční větrné bouři, která zasáhla také žampašský zámecký areál. V sobotu ale už nic nebránilo tomu, aby mohl festival, který pořádá Domov pod hradem Žampach, proběhnout. Ve dvě hodiny odpoledne zahájil festival ředitel Domova Luděk Grätz, radní Pardubického kraje Pavel Šotola a starosta Žampachu Michal Vaňous. Jako první z kapel se představily Dědovy Blechy a i když by mohla být první pozice nevděčná v rámci počtu posluchačů, nebylo to tak, protože již od začátku se prostory před pódiem plnily. Dále vystoupila kapela W.A.F. a místní hudební soubor Barbušáci. Na hlavním pódiu pak měla vystoupit kapela The Spankers, na poslední chvíli však oznámili, že se nemohou dostavit. Jako náhradu za sebe poslali Cocoman & Solid Vibes, energickou reggae kapelu, která svým rytmem rozhoupala skoro každého. Dění se pak přesunulo do místní kaple sv. Bartoloměje, kde vystoupila žamberská kapela Hashberry. „Díky všem, kteří přišli. Tak příjemnou atmosféru jsem dlouho nezažil," hodnotil atmosféru v kapli zpěvák kapely Petr Nýdl. Perfektní One Man Show předvedl i Circus Ponorka. Mnozí se těšili na Znouzecnost a ani ti nezklamali. A ve stejném duchu se pokračovalo i s hlavní kapelou Jelen. „Jsem unesen tímto krásným areálem, to jsem vážně nečekal, že jedeme na tak krásné místo a publikum bylo taky naprosto skvělé!" hodnotil zpěvák kapely Jindra Polák. A celou hudební produkci uzavírala kapela Mother´s Angels, která se na tento festival prý také vždy moc těší, právě pro atmosféru a prostředí, které tu je.
Celý den moderoval Tomáš Stejskal a zvuk zajišťoval Lukáš Faltus. Doprovodný program zajistil David Andrš se svými Rytmy sběrného dvora, ale i dětský koutek, který zajistilo jedno z center Domova ve spolupráci s Lesním klubem Letohrad.
Kadeřnice Jana Kumpoštová dělala zájemcům zajímavé účesy s barevnými kreacemi. V areálu byly k prodeji vystaveny výrobky místních aktivizačních dílen. Návštěvnost byla opravdu hojná, a aby každý našel své místo k zaparkování a nevznikal dopravní kolaps, pomohli i místní dobrovolní hasiči. SDH Písečná pak zapůjčil svůj převozný stánek pro občerstvení. Fungovala i čajovna manželů Bendlových.

Osm set návštěvníků

„Velké díky patří všem našim zaměstnancům a obyvatelům našeho domova, kteří zvládli úklid areálu po bouři před festivalem, přidělalo nám to hodně práce. Stejné díky všem ostatním, kteří se na přípravě festivalu podíleli, včetně našich dobrovolníků. Děkujeme především všem, kteří jste přišli na náš festival a podpořili tak svou účastí naše úsilí. A vytvořili tak příjemnou atmosféru. Návštěvnost byla vyšší, než jsme čekali. Zaregistrovali jsme více než 800 návštěvníků," uzavírá za pořadatele organizační manažerka žampašského domova Kristýna Hanzelková.  (gr)