„Zelené plochy představují pro město nejen odpočinkovou a ekologickou zónu, ale také pořádný objem práce. Při současném nárůstu pylových alergií v populaci získává pravidelné sečení travnatých ploch i zdravotní hledisko. Sezona pro nás začíná koncem dubna a trvá až do října. Jako městská společnost se snažíme, aby údržba zeleně co nejméně obtěžovala obyvatele města, proto používáme moderní techniku s vysokým výkonem a přijatelnou hlučností," vysvětluje Petr Hovádek, ředitel divize služeb společnosti Tepvos.
Travní odpad je ukládán v kompostárně firmy Ekola České Libchavy. Obyvatelé města mají jistotu, že nekončí na černých skládkách, jak se v některých větších městech bez vlastní servisní organizace občas stává.
„K údržbě zeleně používáme dva multifunkční komunální stroje, dva malotraktory a pro velké plochy traktor s mulčovacím zařízením. V naší výbavě je i dálkově ovládaná sekačka Spider pro obtížně přístupná místa a velmi svažitý terén. Dosekávaní po velké technice a údržbu malých ploch provádíme profesionálními křovinořezy a pojezdovými sekačkami. Celkovou údržbu zeleně provádí okolo jedenácti zaměstnanců," dokončil ředitel divize Petr Hovádek. (rz)