Co měly snad všechny volební okrsky společné, byla nízká volební účast. Odhady a průzkumy se podle členů volebních komisí naplňovaly. Bylo to „nic moc". „Podle mého je to velká škoda. Je to takové zvláštní, připadne mi to, že lidé nechtějí hlasovat už jen proto, že poslanci Evropského parlamentu mají tak vysoké platy," poznamenal člen komise v jednom ústeckém okrsku.
A tak čas ve volebních místnostech plynul pomalu. Někdo si četl, jiný luštil křížovku… a hlavně se povídalo. „My tady máme bezvadnou partu, takže ten čas propovídáme," potvrdila paní Lenka, zapisovatelka volební komise ve vysokomýtském autosalonu. Účast tam odhadovali na deset procent, přicházeli většinou „staří harcovníci", kteří se prý radši než o politický názor podělí o to, co je bolí a po jaké jsou operaci. V okrajové části Mýta vládne při každých volbách příjemná atmosféra.
Komorní volby opět proběhly v Pustině, nejméně lidnaté obci okresu. Při minulých „evropských" volbách tam měli nejvyšší účast – 56,14 procenta. I letos tam bude účast patřit k nejvyšším. V ústeckém okrsku s číslem 1 zase tradičně mají jiný „problém". Účast jim snižují lidé, kteří mají bydliště hlášené na radnici. „Lákáme voliče, jak to jde, ale nechodí. Stojíme venku, sluníčko svítí, tak jim říkáme, pojďte se ochladit, ale většinou jsou odjinud, ne z našeho okrsku," konstatoval s humorem před koncem voleb předseda tamní volební komise Václav Kada.

PODROBNÉ VÝSLEDKY, JAK HLASOVALI LIDÉ NA ORLICKOÚSTECKU, PŘINESEME V ÚTERNÍM VYDÁNÍ ORLICKÉHO DENÍKU.