„Dunění hudby se rozléhá po celém Králicku, lidé nespí. Tyto párty se každoročně opakují, trvají celý víkend, ale nikdo bohužel nic neřeší s výmluvou, že se jedná o akci na soukromém pozemku. Město Králíky má vyhlášku o nočním klidu, kde je povinnost dodržování nočního klidu po 22. hodině, vyjma akcí, které tam jsou uvedené, což tato technoparty není. Byla zavolána i hlídka PČR, která omezila hluk na zhruba 15 minut a hudba hraje nonstop od včerejšího večera a stále zesiluje,“ stěžují si místní i na přístup radnice. Ta se ovšem brání, že nemá žádné prostředky, jak technopárty zrušit.

„Je-li na soukromém pozemku, jediný kompetentní, kdo může zasáhnout, je policie. Je to pravidelná akce, řešíme to každý rok, vždycky znovu a znovu s policií,“ uvedl místostarosta Martin Hejkrlík a dodal, že o konání akce dosud nebyl informován a dozvídá se o ní až od Deníku. Kontaktoval policii, která mu potvrdila, že na místě byla a pořadatel slíbil, že hluk omezí a reproduktory natočí mimo obydlenou oblast. „Požádal jsem policii, aby se v rámci hlídkové činnosti na tuto lokalitu víc zaměřila a kontrolovala ji,“ uvedl místostarosta.

Policie dostala stížnost na technopárty v pátek večer. Hlídka na soukromém pozemku našla skupinu lidí, neshledala, že by šlo o rušení nočního klidu, muziku pořadatelé zeslabili. "Policisté akci ještě stále monitorují. Pro nás to zatím není přestupkové jednání, nicméně uvidíme, zda se zde sejde větší počet lidí, situace se může změnit," uvedla v sobotu dopoledne policejní mluvčí Eva Maturová.

Od technopárty se distancovala Společnost přátel čs. opevnění, která provozuje muzeum v dělostřelecké tvrzi Hůrka. Jak uvedla na svém facebookovém profilu, stejně jako v minulosti jde o aktivitu cizího subjektu a majitele pozemků, který své pozemky na akci nejspíše pronajal. "Obyvatelé Králík se každoročně mylně domnívají, že pořadatelem akce je právě ´tvrz Hůrka´ a chodí si do muzea stěžovat. To je však zásadní omyl, který každoročně muzeum vyvrací. Technopárty konaná na povrchu tvrze se ani zdaleka nepřibližuje k náplni činnosti a zaměření Společnosti přátel čs. opevnění, kterou je péče o vojenské památky, připomínání vojenské historie a vojenských osobností naší vlasti, provoz muzeí a rekonstrukce tvrzí Bouda a Hůrka," uvedli její zástupci. S technaři mají sami problémy. "Negativním jevem je znečištění okolí veřejnosti přístupných objektů tvrze Hůrka, kdy kromě obalů od konzumovaných nápojů, potravin, kromě všudepřítomných exkrementů, provozovatelé muzea likvidovali i ´zdravotnické pomůcky´ naházené větracími otvory přímo do objektů opevnění," posteskli si zástupci společnosti a kladou si otázku, co majitele pozemků každoročně vede k tomu, aby na akci místními vnímanou silně negativně pozemky pronajal. "Snad je také příznivec techna?" tázají se.

Ne pro všechny z Králík ovšem znamenala technopárty problém. „Já nic neslyšel a spal jsem celou noc. Ten kravál teprve přijde… Akce Cihelna… Bum prásk tatata,“ ozval se na sociálních sítích Jan Hanez Apač. "Právě se divím tomu, že nic neslyšíme, a to jsem z Králík," přidal se Dominik. Podle jednoho z účastníků dohled policie akci poznamenal. "Nechápu lidi a jejich předsudky. Kvůli zaujatejm práskačům sem letos z tradiční párty mel velký kulový. Příště asi taky něco z předsudků, že já to neposlouchám, něco nahlásím," podotkl a dodal, že žádnou injekční stříkačku na místě neviděl.

Na stížnosti zareagoval zřejmě i organizátor technopárty v Králíkách s přezdívkou Sid, který Orlickému deníku vzkázal, že smlouva byla legální a prostor byl zcela uklizen. „Festival muziky jako jinej… Můžete pak psát o každém festivale,“ tvrdí.