Na křížence pudla a maltézáčka byl hrozný pohled. Měl zplstnatělou srst, zapařenou kůži, byl plný blech a červů, byl dehydrovaný. „Jimmy je u nás od pátého února. Dovezla ho městská policie, když byl úmyslně vypuštěn v Lanškrouně. Při příjmu vážil neostříhaný lehce přes tři kila a vůbec nepřibýval. Potřebujeme, aby šla váha postupně nahoru, teď váží tři a půl kila a podle veterinářky by bylo dobré, aby se dostal alespoň na čtyři kila," uvedla k případu pejska, který ještě nemá vyhráno, Renata Kristková.
Vyšetření krve ukázalo, že kvůli dlouhodobému stresu a nedostatku potravy u pejska navíc došlo k útlumu tvorby červených krvinek a rozvinula se anémie. Jimmy dostává speciální granule, do krmení mu přidávají posilující a krvetvorné látky, minerály a vitamíny.
Podle informací, které má útulek k dispozici, jeho dosavadní život připomínal horor. Žil na minimálním prostoru (poslední měsíce na balkoně), nedostával najíst a nebyl venčen. „Podala jsem trestní oznámení na Jimmyho bývalou majitelku, vše jsem předala krajské veterinární správě, která už případ prošetřuje," dodala Renata Kristková. Útulek je rozhodnut, že kruté zacházení bývalé majitelce neprojde. Ta se na facebooku hájila, že pes přestal žrát sám a útočil na členy rodiny. Fotka vychrtlého Jimmyho, když se jej útulek ujal, vzbuzuje v lidech lítost i vztek. „Sama mám doma dva chlupáče a články tohoto typu vždycky obrečím, nechápu, jak je někdo může týrat," objevilo se na facebooku.

Léčba Jimmyho je náročná. Pes má v hrozném stavu také chrup. Až zesílí, bude nutné mu odstranit zubní kámen, má silný zánět dásní.
Lanškrounský útulek ani nedoufal, že tak velkou odezvu prosba o pomoc na facebooku vzbudí. V první fázi se odhadovalo, že na pokrytí léčby týraného pejska budou potřeba  asi tři tisíce korun. „Sešlo se deset a půl tisíce korun. Díky tomu můžeme nakoupit lepší granule, sáhnout po lepších preparátech na další léčbu. Lidé nám strašně pomohli, s jejich pomocí budeme schopni vrátit Jimmyho do normálního života," potěšilo Renatu Kristkovou.
Lanškrounská městská policie v únoru odchytla ještě jednoho zbídačeného psa, který byl zřejmě týrán. „Bohužel někteří lidé stále nechápou, že když si pořídí psa, je jejich povinností se o něj i postarat," konstatovali strážníci.