Zásadní změnou je, že kvůli loňským stížnostem zábavný večerní program na Starém náměstí musí skončit do 22 hodin, muzicírovat se proto bude do 21.30 hodin. „Strašně mě mrzí, že děti nebudou sportovat na náměstí, nebude se tam konat tradiční běh. To mě mrzí víc, než že se bude hrát do půl desáté. Atmosféra na náměstí byla nádherná, školy tam přicházely fandit, měly transparenty. Ztratili jsme zajímavou disciplínu, nebude to mít takový náboj," přidává další změnu ředitel Týdne sportu Lubomír Vašina. Sportovcům jistě neuniklo, že některé aktivity se přesunou z areálu na Skále do sousedního Rybníku.
Co všechno se vejde do nabitého programu od pondělí 16. do pátku 20. června? Desítky sportovních disciplín, 70 soutěží, stovky zápasů a přes 70 zábavných programů, třeba koncerty Yo-Yo Bandu, Petra Koláře, UDG nebo slovenského „slávika" DESmod. „Věřím, že si stejně jako každý rok i letos z nabídky sportovních programů i programu na Starém náměstí vyberete," přeje si Lubomír Vašina.
Zajímavostí letošního ročníku je, kolik osobností převzalo nad Týdnem sportu záštitu. Kromě starosty města a hejtmana mezi nimi figuruje například ministr školství Marcel Chládek, olympionici David Svoboda a Jan Železný či rekordmanka Jarmila Kratochvílová. Plné třebovské náměstí, i když jen na jeden den, opět přijede pozdravit každoroční oblíbený moderátor Jan Čenský. 

PROGRAM: 

Česká Třebová
16. – 20. června
Týden sportu
Program:

Pondělí 16. června

Dopolední sportovní program pro mateřské, základní a střední školy:
09.00 – 10.30 Běh do vrchu – sjezdovka Peklák
08.30 – 11.30 Sportování MŠ s DDM v mateřinkách – (8.30 MŠ U Koupaliště, 10.00 MŠ Vinohrady, 11.15 MŠ Rybník)
10.00 – 12.00 Vybíjená praktických škol – ZŠ Nádražní, venkovní hřiště
10.30 – 11.30 Přetahovaná lanem – sjezdovka Peklák

Odpolední sportovní program pro rodiny s dětmi, dospělé, mládež, rodinné a sourozenecké týmy a kolektivy:
14.30 Volejbal 4+2 sportovní – areál Rybník
14.30 Stolní tenis – turnaj dospělých – herna „Na Skále"
17.00 Taichi – tělocvična VDA
17.30 MC ROSA – cvičení s dětmi – ZŠ Habrmanova

Podvečerní a večerní sportovně, taneční, hudební zábavný program:
16.30 Úvodní slovo
16.30 – 17.15 Bab Trio
(country, Česká Třebová)
17.15 TŠ Česká Třebová
(přípravné ročníky)
17.30 – 18.15 Makadam
(country, Ústí nad Orlicí)
18.15 – 18.45 Vyhlašování nejlepších sportovců – večerem provází a program moderuje Mirek Konvalina
18.45 – 19.45 Poutníci
(country, Česká Třebová)
19.45 Magic dance (ZŠ Nádražní), TŠ Česká Třebová (show dance, streetdance)
20.00 – 21.30 Yo Yo Band
(nejznámější česká reggae kapela v čele s Richardem Tesaříkem, Praha)

Úterý 17. června

Dopolední sportovní program pro mateřské, základní a střední školy:
08.00 – 11.30
Sportování Mateřských škol s DDM v mateřinkách – (8.30 - MŠ U Stadionu, 10.00 – MŠ Habrmanova, 11.15 - MŠ Semanín)
09.00 – 11.30 Plavecko – běžecký pohár, duatlon škol (chlapci, dívky 1. – 9. třídy) – KPB, park Javorka
09.00 – 12.00 Judo (aktivní ukázky pro příchozí) – tělocvična „Na Skále"
09.00 – 17.30 Kuželky (soutěž jednotlivců do plných) – kuželna u ND
08.00 – 16.00 Tenis (volné hraní) – kurty „Za Vodou"
09.00 – 11.00 MC ROSA – cvičení s kojenci – MC ROSA, ZŠ Ústecká

Odpolední sportovní program pro rodiny s dětmi, dospělé, mládež, rodinné a sourozenecké týmy a kolektivy:
14.30 Volejbalový debl (smíšené, rodinné, sourozenecké) – sportovní areál Rybník
14.30 Fotbal (otevřený turnaj dospělých) – stadion „Na Jelenici"
14.30 Stolní tenis (základní školy) – herna „Na Skále"
17.00 MC ROSA – cvičení s těhotnými – Centrum ROSA, ZŠ Ústecká
18.00 Jóga – tělocvična VDA

Podvečerní a večerní sportovně, taneční, hudební zábavný program:
16.30 – 17.15 Rozladěnci (country, Česká Třebová)
17.15 Magic dance (ZŠ Nádražní, TŠ Česká Třebová streetdance, show dance, disco dance)
17.30 – 18.15 SAXER (energický rock, Hlinsko)
18.15 – 18.45 Vyhlašování nejlepších sportovců – večerem provází a program moderují Jan Čenský, Mirek Konvalina
18.45 – 19.45 EL´ Camino (jižanský rock s lídrem Milanem Mužíkem)
19.45 Magic dance (ZŠ Nádražní), Al Amar (DDM), TŠ Česká Třebová (street-
dance, belly dance, show dance)
20.00 – 21.30 UDG
(jedna z mála kapel, která oslovila současnou mladou generaci hity „Hvězdář", „Kurtizána", Pop – rock, Ústí n. L.)

Středa 18. června

Dopolední sportovní program pro mateřské, základní a střední školy:
09.00 – 11.30 Atletický víceboj (6. – 9. třídy) – areál gymnázia
09.00 – 12.00 Vybíjená (3. – 5. třídy, chlapci, dívky) – tělocvičny a sportoviště ZŠ
10.30 Vyhlášení výsledků Mateřských škol – Staré náměstí

Odpolední sportovní program pro rodiny s dětmi, dospělé, mládež,rodinné a sourozenecké týmy a kolektivy:
13.00 – 17.30 Kuželky (soutěž jednotlivců do plných) – kuželna u ND
14.30 Nohejbal (dospělí, mládež) – sportovní areál Rybník
14.30 Streetbal (otevřený turnaj pro příchozí všech kategorií) - areál gymnázia
14.30 Lezení na horolezecké stěně (pro příchozí) – areál gymnázia

Podvečerní a večerní sportovně, taneční, hudební zábavný program:
16.30 – 17.15 Čistá Láska (rock, Česká Třebová)
17.15 ZUŠ Česká Třebová (současný tanec)
17.30 – 18.15 Gábina Goldová (popová zpěvačka a moderátorka pořadu Pelíšky slavných, Praha)
18.15 – 18.45 Vyhlašování nejlepších sportovců – večerem provází a program moderují Vláďa Slezák, Mirek Konvalina
18.45 – 19.20 Štěpán Kojan (lídr skupiny KEKS a autor úspěšného hitu Víš a dalších, pop – rock, Benešov)
19.20 – 20.20
Josef IX se skupinou Josefína
(autor hitu „Smíření" a „Léto s Blaníkem" a velký showman pop – rock, Praha)
20.20 Magic Dance (ZŠ Nádražní), TŠ Česká Třebová
(streetdance, show dance, modern dance)
20.40 – 21.30 Petr Kolář (populární zpěvák hitu „Ještě, že tě lásko mám" a mnoha dalších, pop, Praha)

Čtvrtek 19. června

Dopolední sportovní program pro mateřské, základní a střední školy:
09.00 – 12.00 Florbal ZŠ
(8. – 9. třída ZŠ Nádražní, 7. třída Habrmanova, 6. třída Ústecká) – třebovské ZŠ
09.00 – 12.00 Vybíjená (dívky 6. – 7. třída) – sportovní areál Rybník
09.00 – 11.30 Ringo (dívky 8. – 9. třída) – sportovní areál Rybník
09.00 – 12.00 Atletický víceboj (chlapci, dívky 1. – 5. třída) – areál gymnázia
09.00 – 12.00 Judo (aktivní ukázky pro příchozí) – tělocvična „Na Skále"
09.00 – 11.30 Smíšený volejbal trojic (6. – 7. a 8. – 9. třída) – ZŠ Nádražní, venkovní areál

Odpolední sportovní program pro rodiny s dětmi, dospělé, mládež, rodinné a sourozenecké týmy a kolektivy:
13.00 – 17.30 Kuželky (soutěž jednotlivců do plných) – kuželna u ND
14.30 Volejbal debl (muži, ženy, chlapci, dívky) – sportovní areál Rybník
17.30 Jóga tělocvična VDA

Podvečerní a večerní sportovně, taneční, hudební zábavný program:
16.30 – 17.15 Stopangin (rock, Česká Třebová)
17.15 ZUŠ Česká Třebová (současný tanec)
17.30 – 18.15 Dragon (rock, Lanškroun)
18.15 – 18.45 Vyhlašování nejlepších sportovců – večerem provází a program moderují Petr Jančařík, Mirek Konvalina
18.45 – 19.40 Pepa Vojtek revival
(identická napodobenina, Olomouc)
19.40 TŠ Česká Třebová (streetdance, disco dance)
20.00 – 21.30 DESmod
(několikanásobní držitelé ceny „Zlatý slávik" a nejpopulárnější slovenská kapela současnosti, pop – rock, Bratislava)

Pátek 20. června

Dopolední sportovní program pro mateřské, základní a střední školy:
09.00 – 11.00 Závody v lezení pro děti od 8 měsíců do 3 let – Centrum ROSA, ZŠ Ústecká
09.00 – 10.00 Běh družstev (o nejrychlejší školu) – park Javorka

Odpolední sportovní program pro rodiny s dětmi, dospělé, mládež, rodinné a sourozenecké týmy a kolektivy:
16.45 Závod o Železného kohouta „adrenalinový závod čtyřčlenných družstev"
(disciplíny: běh, cyklistika, plavání, kanoistika)
Start – ski areál Peklák
Cíl – Staré náměstí

Podvečerní a večerní sportovně, taneční, hudební zábavný program:
15.45 – 16.45 Xilt (folk, Litomyšl)
16.45 Helppes (centrum výcviku psů pro postižené) – ukázka
17.00 – 17.45 Neeasi
(hardrock, Vysoké Mýto)
17.45 – 18.00 Doběh závodníků „O železného kohouta"
18.00 – 18.20 Vyhlašování nejlepších sportovců – večerem provází a program moderují Petr Jančařík, Mirek Konvalina
18.20 – 19.00 Wasabi
(rock, Ústí nad Orlicí)
19.00 – 19.20 Funkční trénink, Fitbox (Česká Třebová, Ústí n. Orl.)
19.20 – 20.40 Portless
(bývalá skupina Support Lesbiens pod novým názvem v čele s Kryštofem Michalem, rock, Praha)
20.40 Nareen, TŠ Č.T.
(belly dance, streetdance, senior show dance)
21.00 – 22.20
ABBA revival
(jedna z nejlepších kopií legendární popové ikony, Praha)
22.30 Ohňostroj