Kompletní prohlídka (zhruba 80 minut) se koná, stejně jako mini prohlídka (zhruba 40 min), v každém z uvedených vstupů. Velký okruh (kolem 150 minut) je připraven pro návštěvníky za předpokladu, že se na daný vstup sejde deset a více dospělých zájemců.

V rámci velkého prohlídkového okruhu pak výprava navštíví i tzv. „posunutý bunkr“, unikátní pozůstatek zkoušek německých ženistů z doby okupace.

V podzemí tvrze Bouda se každý rázem ochladí, protože tu jsou velmi nízké teploty v rozmezí od zhruba 4,5° do 10° Celsia. Návštěvníkům je proto doporučováno vhodné oblečení a pevná turistická obuv.

Přístup ke tvrzi je po značených turistických cestách lesem od parkoviště u Kramářovy chaty na Suchém vrchu (nejkratší trasa je modrá a následně červená 3,2 kilometru), ze zastávky ČD v obci Těchonín (zelená 6,5 km), ze zastávky ČD v Mladkově (červená 6 km – naučná stezka Betonová hranice), z Lichkova od stanice ČD (zelená 7 km), z náměstí v Králíkách (červená 12,5 km), z Jablonného nad Orlicí (červená 13,5 km).