Peklo – významné turistické výletní místo s turistickou chatou. V okolí Pekla je velké množství cyklostezek, zejména ve směru na Náchod a Ratibořice. Cyklostezky vedou krásným prostředím podél řeky Metuje.

Centrální část Orlické hory – možno vystoupit na dvou nejvýznamnějších turistických místech cyklobusů, na Mezivrší a Šerlichu – Masarykově chatě. Hřebenová trasa vede ve vrcholových partiích Orlických hor s množstvím dalekých výhledů.

V Olešnici v Orlických horách – je možno překročit hraniční přechod do Polska a můžete se navrátit podél hranice přes Zieleniec, Mostowice až do Bartošovic v Orlických horách. Je možné jet po nově zrekonstruované komunikaci, kde je velice malý provoz automobilů. Na polské straně se nachází po této trase rašeliniště Topelisko a Czarne bagno, kde Vás jistě zaujme nejen unikátní flóra, ale dostanete se přímo k místům, kde pramení Divoká Orlice.

Podél celé oblasti Orlických hor se nachází předválečná opevnění. V Králíkách je možno navštívit vojenské muzeum. Součástí tohoto opevnění je také pevnost Hanička v Orlických horách nebo dělostřelecká tvrz Dobrošov. Podél celého pohraničí je mnoho tzv. řopíků a menších dělostřeleckých srubů.