LÍŠNICKÝ PUCHÝŘ

Líšnický TJ Sokol pořádá 17. ročník pochodu Líšnický puchýř. Vychází se v sobotu od 8 do 11 hodin od sokolovny v Líšnici. „Budou pro vás připraveny čtyři trasy vedoucí krásami našeho kraje, každý účastník obdrží čaj, oplatek a diplom. V cíli bude připraveno občerstvení z naší domácí kuchyně, které jistojistě doplní energii i těm nejvyčerpanějším pochodníkům,“ zve za organizátory Pavel Štefek. Trasy jsou v délce 4, 8, 16 a 32 kilometrů, je možné je projít, zaběhnout a ty delší zajet i na kole. Vítaní jsou samozřejmě i pejsci, ovšem pouze se zodpovědnými majiteli.

KUJEBÁCKÝ ŠMAJD

Pětice tras a dvě cyklotrasy, to je nabídka sobotního 23. ročníku Jarního dálkového pochodu pro zdraví Kujebácký šmajd, který pořádá mýtské gymnázium. Startuje se od šesti hodin ze dvora gymnázia, trasy vedou směrem na Choceň a jsou v délce 10 – 50 kilometrů.

PŘES TŘI ZVONIČKY

V Záchlumí se koná další ročník oblíbeného Putování přes tři zvoničky. Začíná se v 9 hodin, kdy obecní zvoníci „odzvoní“ začátek putování. Zvoničky pak budou moci rozeznít i samotní účastníci, putovní listy s mapkou budou připraveny za 25 korun u každé ze tří zvoniček. Na děti na trase čekají pohádkové postavy s úkoly, po skončení putování všichni dostanou kovovou placku s vyobrazením jedné ze tří zvoniček.

PO HRADECH A TVRZÍCH

Na 26. ročník pochodu ke Dni Země zvou Český svaz ochránců přírody v Chocni a oddíl mladých ochránců přírody Spongilit. Letos nese téma Putování po hradech a tvrzích, jsou připraveny dvě trasy pro pěší a dvě pro cyklo, start je od 8 do 10 hodin z nádvoří choceňského zámku.

Putování Přes tři zvoničky.
S jarem nazujte toulavé boty