Zatím jsou na místě desítky aut a sraz se koná v poklidné atmosféře.

Organizátoři tuningového srazu nejsou podle informací, které kolují na sociálních sítích, z České Třebové. Pravým důvodem srazu je údajně uctění památky mladého řidiče, který přišel o život tento týden při dopravní nehodě na Vsetínsku v noci. Teprve dvacetiletý Tomáš zemřel při nočním střetu s autobusem ve sportovním voze Hyundai Genesis Coupe. Kolem 19. hodiny řidiči vozidel v České Třebové uctí jeho památku deseti minutami ticha.

O nehodě více zde:

Při tragické nehodě dvou osobních vozů a autobusu u Halenkova na Vsetínsku zemřel v neděli 7. dubna 2024 dvacetiletý řidič jednoho z osobáků.
Při srážce dvou osobních vozů a autobusu u Halenkova zemřel dvacetiletý řidič

Místní lidé však nejsou ze srazu tuningu nadšení. "Nechápu, proč pietu za mrtvého z nehody na Vsetínsku dělají u nás v České Třebové. Akorát tady zasmradí a udělají rámus," rozčiluje se Pavel Kopecký.

Na sraz se kromě vyznavačů tuningu chystá i policie. Kolik aut se do České Třebové sjede, zatím netuší. "Budeme celou akci monitorovat. Na místě se zaměříme na to, aby nedošlo k narušení veřejného pořádku a pravidel silničního provozu. Zkontrolujeme řidiče i upravená vozidla," sdělila policejní mluvčí Iveta Kopecká.