Oblastní charita se sídlem v Letohradu vyhlásila s předstihem konání „Tříkrálové sbírky“. Uskuteční se již poosmé za sebou, tentokrát bude trvat od 4. do 13. ledna příštího roku.

Účinná pomoc pro tři rodiny

 

Také výtěžek tohoto sbírání pomůže rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí, zároveň ale podpoří projekty a záměry charity. Skupinky koledníků budou v jednotlivých oblastech a místech Orlickoústecka prosit o příspěvky na „Občanskou poradnu“ v Ústí nad Orlicí, charitní ošetřovatelskou a pečovatelskou službu, „Centrum Pod střechou“ v Letohradu, na pečovatelskou službu v Domově pokojného stáří v Kerharticích (části Ústí nad Orlicí), Mateřské centrum Kopretina ve Sloupnici, na fond rozvoje nových a rozšíření dosavadních projektů charity, přímou pomoc lidem a misijní dílo: sponzorování sirotků v misiích.
Některé záměry se ve zveřejněném přehledu, jak budou vykoledované finanční prostředky rozděleny, opakují již po několik let. Velice účinná je přímá pomoc těm rodinám a lidem, kteří se ocitli v nouzi a podobnou pomoc opravdu naléhavě a rychle potřebují. „V našem návrhu jsou vytypovány tentokrát tři rodiny: po jedné z Hnátnice, České Třebové a Chocně,“ upřesnila jeden konkrétní charitní záměr Marcela Náhlíková, která patří k organizátorům Tříkrálové sbírkyna Orlickoústecku.

Vloni vykoledovali více než milion

 

Při minulém sedmém ročníku sbírky shromáždili koledníci na Orlickoústecku mimořádně zajímavou částku 1,49 milionu korun. Ta pak zůstala z velké části pro potřeby obyvatel Orlickoústecka. „Koleda dává každému možnost zapojit se do charitativní pomoci. Posiluje soucítění s lidmi potřebnými, podílí se zároveň na výchově malých i větších koledníků a na růstu osobnosti,“ zdůraznila smysl Tříkrálové sbírky Marcela Náhlíková.