Ohrožena je i kvalita ovoce, protože kvůli trvalým dešťům ovocnáři jen velmi obtížně bojují s houbovými chorobami. Uvedl to předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.

„Nejvíce postižené jsou rané třešně, které možná ani žádné nebudou. Třešně kvůli nedostatku slunečního svitu nedozrávají a při trvalých deštích praskají již zelené,“ řekl Ludvík. U meruněk by podle něj pokles úrody mohl být až padesát procent. „Velmi málo bude i raných švestek, pokles čekáme i u broskvoní a višní,“ dodal Ludvík.

Jablka jsou postižena nejméně

Chladno a déšť se na stromech podepsaly špatným a nerovnoměrným kvetením, které se proti obvyklé době protáhlo z pěti až sedmi dnů až na dva týdny. Celá vegetace je letos zpožděná asi o dva týdny. Z houbových chorob pak na peckoviny nejvíce útočí monilióza. Jádroviny, tedy jabloně a hrušky, jsou nejvíce zasažené strupovitostí.

„Houbové choroby měly prakticky po celý květen ke svému rozvoji ideální podmínky,“ řekl Ludvík. Obrana proti nim postřiky byla kvůli dešťům velmi ztížená. Mnoho sadů je také velmi podmáčených a pěstitelé do nich s technikou vůbec nemohou vjet.

Přesnější vyčíslení škod z nepříznivého počasí budou mít ovocnáři po polovině června, kdy v sadech provedou první odhady letošní sklizně. Ludvík nicméně poznamenal, že na rozdíl od peckovin se očekávaná úroda jablek zatím jeví jako průměrná.

Loni čeští pěstitelé v sadech sklidili 178 090 tun ovoce, což bylo meziročně o tři procenta méně. Jablek, která jsou hlavním ovocným druhem v Česku, se loni urodilo 144 993 tun. Například třešní se sklidilo 2595 tun a meruněk 4209 tun. Roční objem tržeb českého ovocnářství se pohybuje kolem jedné miliardy korun.

Slimákům se letos daří skvěle

Počasí dělá starosti i zahrádkářům. Déšť a chladnější počasí rostlinám škodí. Buď nerostou, nebo hnijí. Už teď je zřejmé, že letos bude špatná i úroda jahod, které v mokré půdě plesnivějí. V takových podmínkách se skvěle daří mšicím a slimákům, ale i různým druhům rzi, proto zahrádkáři musejí ve velkém používat postřiky a slimáky neustále sbírat. Úplně živoří teplomilná zelenina, jako jsou okurky nebo rajčata. Zahradníci radí ovocné stromy a zeleninu chemicky ošetřit okamžitě poté, co vysvitne sluníčko. Je potřeba využít každý slunný den.

O něco lépe vidí situaci zemědělci. „Tam, kde voda nestojí, se sice blýská na dobrou úrodu, ale třeba kukuřici chladnější počasí rozhodně nesvědčí,“ popisuje například Michal Pospíšil z Asociace soukromého zemědělství. Deštivé a chladné jaro může velmi negativně ovlivnit také úrodu medu.