Také letos se 15. - 18. února konal Holiday World 2018 a již po sedmadvacáté se tak na pražském výstavišti v Holešovicích sjelo mnoho významných vystavovatelů z domova i z různých končin světa.

Mezi 634 vystavovateli ze 45 zemí světa již tradičně nechyběli ani vystavovatelé z našeho regionu. Samostatnými výstavními stánky se opět mohli pochlubit Oušťáci a Třebováci. Ústí nad Orlicí se opět prezentovalo tradiční expozicí s inovovanou výzdobou, která propagovala turisticky zajímavá místa a také Kocianovu houslovou soutěž 2018, která je jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí ve městě. Expozici vhodně doplnila i nová prezentace města a památek na obrazovce. Užitečným pomocníkem pro návštěvníky je především nový kalendář akcí a nové propagační tiskoviny. Naučné stezky zavedou turisty do nejbližšího regionu a druhá na Andrlův chlum a jeho atraktivního okolí.

Letopočty 1278 a 2018 ohraničují 740 let existence města Česká Třebová a tomuto významnému výročí bylo podřízeno i celkové ztvárnění výstavní expozice. Město se představilo vzdušným stánkem s fotografiemi Michala Horáka, které návštěvníkům představily významné kulturní a společenské události v životě města. Pro zájemce byly vedle tradičních propagačních materiálů připraveny i jejich aktualizované dotisky. Velkému zájmu se těšila především regionální cyklomapa a také zlatavý mok z Pivovaru Faltus.

Holiday World je nejen cestovatelským svátkem, ale i významnou společensko-kulturní událostí. Bohatý doprovodný program se odehrával nejen na pódiích výstavních ploch, ale především v Křižíkově pavilonu B, kde o víkendu probíhal Festival World Film. Za všechny připomeňme alespoň cestovatelskou legendu Miroslava Stingla, Jiřího Kolbabu, nebo naše mořeplavce, kteří obepluli svět. Cestovatel a experimentální archeolog Pavel Pavel na veletrhu pokřtil i svou novou knihu – Návrat na Rapa Nui po třiceti letech. Mezi výstavními stánky jste mohli potkat různé maskoty krajů, masopustní maškary, nefalšovanou mexickou kapelu v krojích, ale i Miss Princess Of World za rok 2017, kterou se stala Dajana Laketic z Malty.

Veletrh Holiday World 2018 se opět vydařil a každý návštěvník si jistě našel svou oblíbenou destinaci, nebo se alespoň nechal inspirovat velkorysou nabídkou našich i zahraničních vystavovatelů. Osobní účast na veletrhu i setkání se zajímavými lidmi nemohou nahradit pouhé stránky na internetu a tak se již těším na příští rok, kdy se bude konat 28. ročník tohoto velkého cestovatelského setkání.

Milan Michalski