Cenu starostky tak převzal režisér místního Divadelního souboru Hýbl Jiří Jireš, ale i Pavel Uma, který se řadu let věnoval loutkovému divadlo a ochotnické činohře.

V oblasti sportu zastupitelé města ocenili světového šampiona Václava Glasera, který se věnuje disciplíně aquabike, která kombinuje plavání a běh. Ocenění převzdal také judista Vít Škrkoň, který v minulém roce získal první místo na Akademickém mistrovství České republiky.

V České Třebové zdolaly Mount Everest. Víkendovou výzvou se ženám stal Peklák
V České Třebové zdolaly Mount Everest. Víkendovou výzvou se ženám stal Peklák

Za opakované výstupy na českotřebovský kopec Peklák, kterým zdolaly výšku Mount Everestu byla oceněna dvojice skládající se z Kateřiny Balcarové a Dariny Hruškové. Svým sportovním výkonem podpořili malého Šimonka s diagnózou Sotosův syndrom, tedy syndrom nadměrného růstu. Na jeho rehabilitace se díky everestingu podařilo vybrat 112 000 Kč.

Ocenění v oblasti kultury získal také Komorní orchestr Jaroslava Kociana. Zastupitelé ocenili především uspořádání benefičního koncertu pro obce na Moravě postižené ničivým tornádem. Koncert se odehrál pod taktovkou Bohuslava Mimry, který jedno z nejlepších amatérských těles v republice vede od roku 1983.

Hanka Soviš Fučíková
Architektka z Třebové prodává obrazy. Pomáhá tak dětem s tělesným postižením

Za projekt LOLA získala cenu města Hana Soviš, která se ve spolupráci se spolkem Za jeden provaz rozhodla pomoci dvěma rodinám tak, že v místní kavárně Eva vystavila své obrazy, které bylo následně možno zakoupit. Vedle toho založila transparentní účet, na který mohla veřejnost vložit peníze do pokladny. Celkem se díky projektu LOLA podařilo vybrat téměř 150 000 Kč.

A ocenění si vystaví také Spolek od svaté Kateřiny, kterému byla cena udělena za uspořádání 60. ročníku tradiční Jabkancové pouti. Spolek sdružuje nadšence, kteří ve svém volném čase a bez nároku na honorář věnují svůj čas nejenom organizování Jabkové pouti, ale i dalších akcí v průběhu roku.