Letošním cílem hvězdicové jízdy byla Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem. Na kole se jí zúčastnilo 280 cyklistů z deseti českých měst Brandýsa nad Orlicí, České Třebové, Chocně, Králík, Lanškrouna, Náchoda, Bačetína, Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta, Žamberka a osmi polských měst.

Roman Línek, který ještě dopoledne prováděl zájemce na dni otevřených dveří krajským úřadem v Pardubicích, se k účastníkům připojil v Červené Vodě a společně dojeli poslední kilometry horskou krajinou na chatu Terezka v Dolní Moravě. „Nebylo to vůbec jednoduché, celá trať byla mírně do kopce, chtělo by to pravidelný trénink," povzdechl si v závěru Línek, který sice jezdí do práce často na kole, ale na kondiční jízdy mu už času moc nezbývá. Důležitější než časy a výsledky byla pro všechny účast na jízdě v krásné krajině za ideálního počasí a také společný večerní program. V cíli totiž byly pro účastníky připraveny sportovní hry na motivy Her bez katastru.

V roce 2016 bude cíl Cyklo Glacensis na polské straně hranice a organizátor Region Orlicko-Třebovsko na příští ročník všechny zájemce srdečně zve. (tz)

Jízda Cyklo Glacensis startovala i v Chocni.

Letošní Cyklo Glacensis startovala i z Chocně. Foto: Bohumil Bečička