Vyhrál ten, kdo dojel

V obci nedaleko Ústí nad Orlicí se v sobotu jela III. Sopotnická traktoriáda. Dvacítku závodníků, která se se svými stroji sjela z mnoha koutů republiky, čekal náročný terénní polygon a jízda zručnosti. Startující byli rozděleni do kategorií podle obsahu motorů jejich strojů. Před stovkami diváků pak předváděli obdivuhodné výkony.
Ne všechny „traktůrky" nakonec dojely do cíle, tu „odešla" převodovka či  praskla poloosa. Ovšem i tyto nepříjemnosti brali startující s přehledem. „Nastupovali jsme do závodu s velkým odhodláním, bohužel nevydržela převodovka, teď můžeme akorát couvat," prohlásili po odstoupení ze závodu Ladislav Bače a Jiří Snítilý, kteří přijeli se svým strojem poháněným motorem z „žigulíka"  z Řetůvky.  I když byli  vyhlášeni vítězové kategorií v jízdě terénním polygonem, stali se jimi vlastně všichni, kdo  se s jeho záludnostmi, mezi které patřil i vodní příkop, dokázali vyrovnat. Náročná byla i jízda zručnosti, slalom „traktůrků" s vlekem s následným nacouváním do místa startu a cíle. Největší zručnost při ní prokázal se svým strojem Zdeněk Vašina z Řetůvky.
Diváci také hlasovali o nejhezčím stroji. Tím se nakonec  stal „traktůrek" již zmíněné dvojice Ladislav Bače – Jiří Snítilý. Po odstoupení ze závodu se tak dočkali alespoň částečné satisfakce.

Spokojení pořadatelé

„Jsme určitě spokojení. I když  letos startuje o něco méně závodících než loni, je tu velmi slušná konkurence. Máme místní startující, někteří jsou z okolí, ale i větší dálky – z České Skalice, Jaroměře, od Sobotky, taky z Ostravska. Přeje nám počasí, přišlo velké množství diváků. O naší ´traktoriádě´ se už ví , máme sponzory, jsme zařazeni i v celostátním kalendáři těchto soutěží na největším portálu věnovaném ´samorobotrak- torům´. Příští rok pojedeme určitě opět," hodnotil ředitel Sopotnické traktoriády Vojtěch Vondráček.