„Mně trabant prostě učaroval. Dnes se každý může svézt v bavoráku, ale kdo se sveze v trabantu? Za bavorákem se nikdo neotočí, ale když jedete v trabantu, tak se otočí každý. Říká se, že trabant je neekologický, ale vezměte si, kolik škodlivin se vypouští výrobou úplně nového automobilu,“ říká Michal Vannay z České Třebové, majitel zářivého „vytuněného“ trabanta.

„Pokud se správně míchá olej s benzinem, tak nesmrdí víc než škodovka. To, že se nám tato auta líbí, znamená, že do nich nelijeme ty nejhorší věci. Se zplodinami jsme na tom podstatně líp než škodovka, která má za sebou přes sto tisíc kilometrů,“ poznamenal Petr Veselský ze Ždáru n. S. Při zahájení sezony se fandové dvoutaktů rozjeli od myslivecké chaty u Libchav na sobotní spanilou jízdu do okolí. Poté je čekaly jízdy rychlosti a zručnosti.

A „přáteli starých enederáckých pořádků“ prý nejsou: jenom by zavedli předpřevratové ceny benzínu a náhradních dílů. „Taky by bylo lepší, kdyby nebyl takový provoz a policajti byli vybaveni jako dřív, to znamená jedním radarem na celý okres,“ dodal jeden z nich.