Pro Deník okomentoval povolební situaci v Žamberku, kde vyhrálo uskupení bývalého starosty Tomáše Kalouse.

Jaký je váš názor na výsledek voleb ve městě, s kým podle vás vítěz voleb vytvoří koalici?
Zaplať pánbůh, že to tak dopadlo. Tipuju a rád bych, aby to tak bylo, že starostou bude Tomáš Kalous (Nezávislí). Místostarostou by měl být Petr Novotný (ČSSD) a tím druhým, respektive druhou buď Jiřina Jirešová (ŽDK), nebo Jaroslava Halbrštátová (ODS), jedna z těchto žen. Jaroslava Halbrštátová už dvakrát zvítězila, ale vždycky byla takový teoretik a nikdy nic nedokázala prakticky. Byl bych docela rád, když už dostala důvěru od lidí, aby něco ukázala v praktické formě. Anebo Jiřina Jirešová, která tam už byla a něco začala, ale nic neudělala.

A koalice? To bude těžké. Udělat to tak, aby to fungovalo, to bude pro Tomáše Kalouse těžké, většinu nemá. Většinu bude mít tenkrát, když si k sobě vezme také sociální demokraty.
Každopádně jsem rád, že se něco obměnilo. Nejsou tam ti, kteří tam byli. Jsem optimista, ale zároveň skeptik. Uvidíme. Kalous má špatnou pozici, ale myslím, že to ustojí. Už se za těch šest let poučil. Má s čím pracovat, určitě bude pracovat také sám na sobě a určitě bude pracovat.