České Petrovice budou v pátek a v sobotu hostit Kovárna fest 2017 (Michal Tučný revival, Marien a další), u Pohostinství Kocanda v Zálší u Chocně se v sobotu koná Kocandafest 2017, hvězdou večera tu bude Čechomor.

Hledají železného muže či ženu

Kunvald - Uplavat 500 metrů, na kole ujet 23 kilometrů a uběhnout 4 kilometry, to je úkol pro soutěžící v sobotním závodě Kunvaldský železný muž. Zúčastnit se mohou muži i ženy, startuje se v 10 hodin u koupaliště.

Při jarmarku otevřou i sýpku

České Heřmanice - Městys na Vysokomýtsku tuto sobotu pořádá Staročeský pouťový jarmark, který vedle řady stánků s jarmarečním zbožím nabídne i ukázky řemesel a šikovných ručiček: mlatce, kováře, řezbáře, šperkaře i perníkáře, bylinkářky i loutkářky. Jarmark začíná v devět hodin, mezi desátou a jedenáctou se otevřou dveře sýpky, která je před rekonstrukcí, dokořán a doprovodí ji komentované prohlídky. Pro zájemce je připraven i výšlap do věže kostela sv. Jakuba a ti, kteří se nebojí výšek, se budou moci nechat zvednout do padesáti metrů v kleci. Odpoledne program rozšíří i tradiční fotbalová pouť s lítými boji fotbalistů i fotbalistek.

Žampach ovládne letní festival

Žampach - Letní hudební festival se v Domově pod hradem Žampach koná už čtrnáctým rokem. Letošní ročník, který vypukne v sobotu ve 14 hodin, nabídne hudební výlet do středověku s irskou a keltskou hudbou, zahrají nejen domácí Barbušáci, ale i kapely Grál, Quercus, Elthin a od 21 hodin vystoupí písničkář Tomáš Kočko se svým orchest-rem. Součástí je i bohatý doprovodný program, v němž si na své přijdou děti i dospělí.