„Musím přiznat, že jsem čekal jednodušší čtvrtfinále. Němci se trápili, Holanďané se trápili, Brazilci měli taky kliku, Argentinci se nadřeli. Tady se zastavím u svého prohlášení, že Messi všechno rozhodne, které jsem udělal na začátku mistrovství. On opravdu všechno rozhoduje. I když to bylo s trápením. Týmy, o kterých se mluvilo jako o outsiderech, zlobily víc, než se čekalo," říká  Jirka Šeda.

Tipy mu zatím vycházejí. Před necelými dvěma týdny tvrdil, že se ve finále utkají Argentina s Německem. Před semifinálovými duely to bylo reálné. „Dva mí favoriti se stále mohou střetnout mezi sebou. Brazilcům bude proti Němcům každopádně chybět zraněný Neymar. A Němci toho využijí. Stále tvrdím, že jsou to buldoci a jsem přesvědčený, že zvítězí. Argentině věřím a fandím. Myslím si, že Holanďané nemají tak silný tým a Robbenovi už ty jeho simulace a divadýlka rozhodčí ´žrát´ nebudou. A Messi bude určitě zase vidět, bude každopádně platný," tvrdí „Hurvajz" v pondělí navečer s tím, že stále věří ve finále Argentina versus Německo.

A jak hodně se šampionátu podle Jirky Šedy fandí v hospodách? „No, určitě to je o něčem jiném, než kdyby tam hráli naši. Víc se podle mě poslední dny diskutovalo a fandilo tenisu. To, co předváděla naše děvčata a hlavně Petra Kvitová ve Wimbledonu, bylo nádherné. Je ale pravda, že se fotbal hrál až večer, takže kdo ho chtěl vidět, počkal si. Ale na Kvitovou asi koukal každý, kdo do tenisu trochu vidí. A jsme Češi, ne," říká.  O tom, že si fandové fotbalu nenechají rozhodující utkání brazilského mistrovství ujít, nepochybuje.

„Sám je chci samozřejmě taky vidět. Večerní zápasy ve všední den jsou ale pro mě trochu problém, protože musím v pět vstávat. Takže to bude na gauči doma, když usnu, usnu. Tak si pustím záznam. To mistrovství za to stojí," uzavírá s úsměvem.