„Myslíte si, že znáte Choceň? Poznávejte ji spolu s námi!“ vyzývají místní i přespolní návštěvníky organizátoři. Program začíná už o půl deváté a pro návštěvníky jsou připraveny dvě trasy. Obě se nesou v tématu první republiky. První z nich je putování po choceňských prvorepublikových vilách, které začíná v 9.00, 10.00 a 11.00 hodin, druhá je zvaná „Pojďte s námi do pohádky“ a vychází se v 9.30, 10.30 a 11.30 hodin.

Program se částečně uskuteční na Tyršově náměstí, kde bude po celé dopoledne připraven jarmark s ukázkami tvorby například šperků, mýdel, keramiky či patchworku, a částečně i v budově školy. Součástí programu je výstava mandal Lenky Jílkové, výstava historických fotografií Chocně, hudební chvilky „Na vlnách swingu“ či dílničky a soutěže pro děti, které potěší i divadelní pohádka O třech prasátkách aneb Jak si stavěla vilu.

Do Mezinárodního dne průvodců se zapojuje dvanáct měst republiky, na východě Čech to jsou i Litomyšl, Pardubice a Hradec Králové.

Kdy: sobota 23. února od 8.30 hodin
Kde: Tyršovo náměstí Choceň
Za kolik: vstup zdarma

Kříží se s masopustem

Kromě oslav dne průvodců se ve stejný den v Chocni koná i tradiční masopust. Průvod vyjde v 9 hodin od Rychty. Masopustní veselice se od 10 hodin koná i v Libchavách, kde ponese téma Libchavské hvězdy a hvězdáři, v Oucmanicích začíná v 9.30 hodina v Dobříkově s tématem Shrňme posledních sto let odstartuje v 13 hodin.