Nový dokument města vymezuje dobu nočního klidu od 22 do 6 hodin. Ve vyhlášce jsou již uvedeny výjimky, pro něž je umožněna kratší doba nočního klidu. Patří mezi ně Týden sportu, který začal včera. Od pondělí do čtvrtku začíná noční klid v bezprostředním okolí místa konání akce ve 23 hodin, v pátek o půlnoci a v sobotu dokonce hodinu po půlnoci. To je maximum, na jaké lze noční klid zkrátit v případě, že jde o víkend nebo svátek. Ve všední den musí být ve městě klid maximálně úderem 23. hodiny.
Další výjimku mají čarodějnice a loučení se starým rokem a vítání nového. Poslední den v roce je možné se veselit na veřejnosti do půlnoci, na Nový rok by město mělo ztichnout dvě hodiny po půlnoci.
Co na to říkají pořadatelé? Podnikatelka Monika Prouzová, která vždy v září pořádá vinobraní s kulturním programem, připouští, že se o novou vyhlášku zatím blíž nezajímala. „Snad to bude jen formalita a bude stačit o výjimku zažádat včas. A při nejhorším, 22 hodin je krátká doba, ale co bych nadělala," dodala.