Ve čtvrtečním vydání jsme začali nahlížet „pod pokličku" organizátorům akce Česko zpívá koledy v Brandýse nad Orlicí, Černovíru, Českých Heřmanicích a České Třebové. I tentokrát se přidržíme abecedního pořadí a navštívíme Dolní Čermnou, Helvíkovice, Králíky, Libchavy a Lichkov.

Ludmila Ešpandrová z Dolní Čermné prozradila, že v jejich městysu zpěvem koled ožije náměstí, které bude ozvučené. „Ke spolupráci jsme pozvali spolky, ochotníci budou vařit čaj, hasiči zajistí oheň v koši, aby se bylo kde ohřát," uvedla. Zpěváci se budou moci opřít o folklorní soubor Jitřenka, který snad doprovodí muzikanti ze souboru Jaro.
Zatímco Dolní Čermná bude zpívat poprvé, v Helvíkovicích si už po loňské premiéře slíbili, že se letos připojí znovu. U obecního úřadu se účastníci začnou scházet už okolo půl šesté. Dá se očekávat početný sbor, protože na akci obyvatele organizátoři zvou v obecním zpravodaji, na plakátech i na webu. Na zahřátí se budou podávat teplé nápoje, na občerstvení něco dobrého. Zpěv doprovodí na dechové nástroje dva pedagogové ZUŠ Žamberk.

Králíky zažijí velkolepou premiéru na Velkém náměstí, připraven je bohatý hudební program. Kromě koled zazní písně v podání pěveckého sboru ZUŠ a příležitostného pěveckého sboru dospělých.
Komornější atmosféru bude mít zpívání koled u penzionu Hůrka v Libchavách, kde si hosté zazpívají koledy s Českým rozhlasem.
Koledy, přátelská atmosféra, čaj, punč a domácí vánoční cukroví, tak bude zase po roce vypadat zpívání koled u stromečku v Lichkově. „Budeme zpívat s rádiem, ale potom přidáme ještě další čtyři koledy," prozradila Lenka Faltusová a dodala: „Těšíme se!" Jádrem sboru budou děti z tamního sboru dobrovolných hasičů.