K příjemné atmosféře akce přispěli v úvodu mj. kynologové, mažoretky, živá hudba i imitátor Václav Faltus. Heroické výkony Terryho Foxe přiblížil Česlav Vančura, zakladatel těchto akcí v Čechách a na Moravě, jenž zároveň podotkl, že letohradská trať patří k nejnáročnějším u nás.

Mezi nejlepšími

„Sbírku na podporu výzkumu rakoviny při těchto bězích vždycky ráda podpořím. K nemocným mám jako zdravotní sestra blízko. Běhů se zúčastňuji v Neratově, Dlouhoňovicích i jinde,“ prohlásila Jaroslava Tomanová z Kunvaldu. „K účasti mě motivuje to, že je to akce proti rakovině, ráda přispěji. A je to vždycky prima,“ poznamenala i Pavla Nová z Letohradu, jenž se na trať vydala s půlročním Tobiáškem a větším Danečkem. V první vlně startujících byli handicapovaní, za nimi cyklisté, běžci a nakonec rodiče s dětmi, třeba i v kočárcích. „Klasická tříkilometrová trať vede kolem průmyslové školy na kopeček. Lidé z větší dálky jsou vždycky překvapeni, jak krásná je to trať. Pěkné výhledy se nabízejí také cyklistům na šestikilometrové trati směrem na Lukavici a Písečnou. Při srovnání počtu účastníků s dalšími městy patříme mezi nejlepší,“ uvedl pořadatel Vlastislav Ježák.

Běhu Terryho Foxe v Letohradě se letos zúčastnilo 532 lidí. O jedenatřicet méně než loni, ovšem příspěvek na výzkum léčby rakoviny činil 16 619 korun, vybralo se o 3300 korun více. Všichni organizátoři si poděkování od zakladatele běhů právem zasloužili.