Uvedení multifunkčního dopravního terminálu do provozu se blíží. Veřejnosti začne sloužit v pondělí 20. září, slavnostně otevřen ale bude už zítra v 11 hodin. Dnes v 17 hodin bude zahájena v malém sále Kulturního centra výstava Proměny českotřebovského nádraží a okolí v toku času.

Třistamilionová stavba, které předcházelo získání rekordní dotace z evropských fondů a jež trvala od února loňského roku do letošního srpna, úplně proměnila přednádražní prostor. Vznikla atraktivní lokalita, která má za cíl skloubit železniční dopravu s autobusovou a osobní automobilovou a v neposlední řadě i s trasami pro pěší a klidovými zónami.

Řešení stavby umožňuje cestujícím přestupovat suchou nohou. Zastřešené autobusové nádraží navazuje na vstupní halu železničního nádraží, eskalátory a výtah ho spojují i s podzemním parkovištěm s 259 místy, to je přímo propojeno i s přístupem na jednotlivá nástupiště. Informační systém umožňuje rychlé vyhledání navazujícího spoje.

Nedílnou součástí náměstí, které nově nese jméno Jana Pernera, je řada zajímavých prvků: socha Jana Pernera, točící se zeměkoule, zajímavé lampy nebo barvy měnící leddiodové osvětlení umístěné v chodnících. Na reprezentativní vstup do města, k němuž přispěla i oprava objektů na náměstí, navazuje do podoby polopěší zóny rekonstruovaná Nádražní ulice.