Na programu je její prohlídka a exhibiční turnaj ve florbalu. Přípravy na stavbu byly zahájeny již v roce 2007, kdy byla vypracována dokumentace pro územní řízení, na jejímž základě se podařilo získat státní dotaci ve výši 10 milionů. Následně obec získala 3 miliony a letos další milion korun. Celkový náklad na vybudování haly byl 33,8 milionu korun. Slavnostní poklepání na základní kámen haly se uskutečnilo 14. října 2008. Halu se podařilo vybudovat za rekordních 10 měsíců.

Další oslavy se uskuteční na fotbalovém hřišti, kde budou o tomto víkendu probíhat oslavy 60 let od založení fotbalového oddílu. Je připraven bohatý sportovní i kulturní program. V sobotu sehrají současní i dřívější členové fotbalového oddílu několik utkání, z toho jedno mezinárodní – se starou gardou družebního města Marco (Rovereto, Itálie). V neděli budou na fotbalovém hřišti bojovat o vítězství elévové, i tento turnaj má mezinárodní účast.
Sobotní fotbalová utkání sehrají ve 13 hodin staré gardy TJ Dolní Dobrouč a US Marco, v 15 hodin tým mužů „B“ proti ALL STARS týmu – bývalým hráčům Dobrouče, z nichž někteří hrají ve vyšších soutěžích. Od 17 hodin sehraje svoje utkání tým mužů „A“, který postoupil do vyšší soutěže, s týmem mužů TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Po celou dobu oslav je připraven doprovodný program. Vystoupí taneční skupina z Ústí nad Orlicí, parašutisté předvedou ukázkové seskoky. Na sobotní večer je nachystaná taneční zábava.

Miloš Kozel, předseda fotbalového oddílu, k oslavám fotbalu říká: „Chci poděkovat všem, kteří se v Dobrouči kdykoliv a jakkoliv podíleli na rozvoji fotbalu a sportu vůbec. Mám upřímnou radost, že na hřišti stále vyrůstají noví sportovci bez ohledu na to, jakou soutěž hrají nebo jednou budou hrát, a že se i v dnešní složité době najdou lidé ochotní věnovat svůj čas zábavě pro ostatní.“

(tz)