„Vlak do Lanškrouna přijíždí asi čtvrt hodiny po poledni. Viděla jsem, že za nádražím zastavuje hasičské auto, bylo tam několik policistů, někteří hasiči se oblékali do speciálních obleků s přilbami, jiní vycházeli z objektu, ze kterého se kouřilo. Byl to ale jen světlý dým. Šla jsem se pak ještě podívat z druhé strany od silnice, z budovy šel stále jen světlý nízký dým, který mizel, ovšem bylo slyšet, že uvnitř něco bouchá, byly to jednotlivé rány. Ještě s jednou paní jsme si říkaly, že raději půjdeme dál, kdyby náhodu začalo bouchat něco většího. Udivilo nás, že někteří lidé, a třeba i s dětmi, zůstávali dost blízko, až k nim museli policisté. Jako by si ani neuvědomovali nebezpečí, které mohlo hrozit," popsala včera Orlickému deníku své zážitky Krasava Šerkopová. Jak dodala, pak se vydala domů na Zámeček, šla alejí a až když se na kopci otočila, spatřila obrovský černý sloup kouře, který z místa požáru stoupal.
„Musím přiznat, že mě ten pohled vyděsil, byl opravdu docela katastrofický. Byly patrné šlehající plameny, hustý černý dým stoupal do velké výšky a musel být vidět hodně daleko. Stále bylo slyšet spoustu ran, ale už velikých, to už byly výbuchy," prohlásila. Podle jejích slov byl cítit také zápach. „Jako když vám doma chytne umělohmotný kýbl," uvedla.
„Když si uvědomíte, že Zámeček je od Lanškrouna vzdálený tři kilometry, tak to už je co říct. Bylo nás na Zámečku víc, cítili jsme to všichni. Věděli jsme, že hoří galvanovna, takže nás samozřejmě napadlo, zda nemohou unikat nějaké škodlivé látky. I ta barva a mohutnost kouře tomu napovídaly. Ale naštěstí tam snad nic naměřeno nebylo. Mezi bytovkami pod Zámečkem to bylo cítit ještě druhý den," upřesnila kastelánka. Sama také mohutný dým stoupající z místa požáru vyfotografovala.
Jak potvrdila, požár galvanovny je teď nejen ve městě tématem číslo jedna. „Mluví se o tom hodně, nejen v Lanškrouně. Je to požár ve známém objektu, Tesla byla kdysi známou firmou, když se v jejích prostorách něco děje, lidi to zajímá. Určitě je dobře, že se podařilo před ohněm uchránit sousední obchod s nábytkem. A samozřejmě je škoda, že shořel vlastně úplně nový objekt," uzavřela kastelánka Zámečku.