„Tuto školní pomůcku zakoupila škola z evropských peněz s částečným přispěním Pardubického kraje za 1,5 milionu korun. Dále se mohou žáci těšit na čtyři nové 3D tiskárny a svářečské vybavení. To bude sloužit nejen žákům technické školy, ale i dalším ze stavební školy ve Vysokém Mýtě. Škola také pořádá rekvalifikační kurzy pro zaměstnance výrobního sektoru, a to zejména z firmy Iveco,“ informoval radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

"Do nového školního roku jsme také provedli několik stavebních úprav. Ty se se týkaly kabinetu anglického jazyka, opraven byl i vstup do školy, recepce a studijní oddělení. Studenti si také v anketě přáli vylepšit posilovnu, a tak jsme ji pro velký zájem rozšířili a zlepšili i s ohledem na hygienické požadavky. Naše škola podporuje sport a zdravotní životní styl a proto jsme také zrekonstruovali multifunkční venkovní hřiště,“ sdělila ředitelka školy Jitka Jiskrová.

Ve škole také pokračuje rekonstrukce sociálního zařízení. "Pardubický kraj dokončí během podzimu rekonstrukci sociálního zařízení spojenou s úpravou kanalizace za 3,3 milionu korun. Jedním z důvodů této investice bylo i zvýšení počtu dívčích toalet, neboť skladba žáků se velmi výrazně za poslední roky změnila. Mám radost, že i obory jako je automechanik nebo karosářství lákají děvčata do vysokomýtské školy,“ uzavřel Bohumil Bernášek.