Oba prostory jsou velice využívány, a to především při svatebních obřadech. Za první polovinu letošního roku bylo na vysokomýtské radnici oddáno 26 párů, na novohradském zámku už dokonce padesátka dvojic. „Zámek je velmi žádaný, o obřady je mezi snoubenci velký zájem. Sudé soboty jsou tady již zcela zaplněny, proto jsme přistoupili i k některým pátkům a oddává se tedy opravdu také v pátek,“ poznamenala k zájmu o Nové Hrady matrikářka vysokomýtské radnice Jaroslava Zajíčková. Dokladem jejího tvrzení je fakt, že také v poslední červnový pátek se v zámku oddávalo.

„Vloni uzavřelo v Nových Hradech 97 dvojic manželství, pro letošek se rýsuje ještě vyšší počet. Sezona už vlastně v zámku neplatí, podle přání se oddává po celý rok. Letos jsem začínali svatebním obřadem s občanem Iráku. Pak byli postupně oddáni například lidé z Velké Británie, Německa a Portugalska. Poslední červnový pátek uzavřeli svazek manželský muž a žena z Kanady. Připravuje se obřad občanů se státním občanstvím Jihoafrické republiky, Nizozemska, Francie a Spojených států amerických. Teď jsem zodpovídala dotaz související s uzavřením sňatku, kde bude mít jeden ze snoubenců občanství Pobřeží slonoviny,“ pokračovala Jaroslava Zajíčková v potvrzování zájmu těch, kteří se rozhodli uzavřít manželský svazek.
Síň na Městském úřadu ve Vysokém Mýtě vyhledaly letos již vdavekchtivé a ženitbychtivé páry, z nichž jeden snoubenec byl občanem Slovenska, Ukrajiny nebo Ruska. „Vloni jsme na radnici oddávali také obyvatele Indie nebo Austrálie,“ uzavřela matrikářka Jaroslava Zajíčková.

Jiří Koníček