Dva týmy přijely ze Základní školy Hrochův Týnec. Silné hráče si však přivezla také ZŠ Holubova z Holic, jejíž zástupkyně ředitele Lenka Koubková uvedla, že to byl pro její školu už pátý turnaj.

“Hned během naší první účasti jsme si odnesli první místo. Jsme velká škola, proto sem vždy vozíme dva týmy a pravidelně se umisťujeme na prvních pozicích,” vysvětlila Koubková.

Organizátoři ze Stavební školy ve Vysokém Mýtě mají hned několik počítačových učeben, které jsou žákům stále k dispozici. Proto jsou zde vhodné podmínky pro takový turnaj. “League of Legends je mezi žáky velmi oblíbený. V prvních ročnících jsme měli i jiné hry, ale tato nakonec zvítězila, proto jsme postupně turnaj rozšířili i pro jiné školy,” uvedla zástupkyně ředitele Ivana Bejblíková.

Zdroj: Martin Alt

Na vítěze čekala trička s logem Přeborník v League of Legends. Tím se nakonec stal tým "Kancl" ze ZŠ Hrochův Týnec. Turnajem prošel bez ztráty kytičky a s přehledem vyhrál všechny zápasy.

“Je to můj první turnaj, ale LoL hraju už několik let, díky kamarádovi, který mě to naučil a zjistil jsem, že mi to docela jde,” řekl člen vítězného týmu Tobias Souček.

Turnaj v League of Legends se na škole koná již od roku 2014 a stal se v kraji tak oblíbený, že se ho často zúčastnilo až 16 týmů. Po pandemii Covid-19 se turnaj vzpamatovává z roční pauzy a opět nabírá síly.

Letos se mělo soutěže zúčastnit 9 týmů. Kvůli vysoké nemocnosti však musely některé školy svoji účast zrušit a nakonec na místo konání přijely pouze čtyři týmy.

League of Legends je počítačová hra žánru multiplayer online battle arena (MOBA).Ve hře hráč ovládá v jednom zápase jednoho šampiona s unikátními schopnostmi a bojuje spolu se svým týmem proti nepřátelskému týmu na jedné rozlehlé mapě. Cílem hry je zničit nepřátelský Nexus, což je velká stavba u základny protihráčů. Hra též může skončit i kapitulací jednoho z týmu, a to po 15 minutách (všichni musí souhlasit) nebo po 20 minutách (4 z 5 musí kapitulovat). Jednotlivé zápasy trvají většinou 20–60 minut.

Šampioni obvykle začínají s jednou schopností, které si postupem času vylepšují, zpřístupňují si další schopnosti a postupují na vyšší úrovně (level).