Hubnutí se věnují různé poradenské firmy, které však jsou často velmi drahé. Naštěstí existují i ordinace, které nejsou na komerční bázi. Zejména pacienti s monstrózní obezitou by se měli obracet na lékaře. Obezita s sebou často přináší i různé zdravotní potíže a komplikace, které je nutno léčit současně. Obvyklý je vysoký krevní tlak či riziko cukrovky. Chcete-li však shodit jen pár kilogramů pro zdokonalení vašeho vzhledu, doktoři vás většinou odkáží na některou redukční dietu spojenou s pohybem.
Toto však nemusí být vaše jediná možnost jak změnit vaši postavu. Řadu možností přináší estetická chirurgie. Operační zákrok vám sice nepomůže zhubnout celkově, ale odstraní např. liposukcí tukové boule na břiše apod. Další estetická centra jsou vybavena moderními přístroji, které jsou zaměřeny na formování postavy, boj s celulitidou či zmizíkování strií. Také existují zákroky, které pomáhají těm, co již shodili a potřebují zpevnit kůži.
Zhubnutí problémových partií bez fyzické námahy a hlavně bez nutnosti držet dietu je velmi lákavé, ale je třeba mít na paměti, že bez úpravy životosprávy to opravdu nejde. Nevýhodou těchto estetických procedur ve specializovaných studiích a centrech je cena jednotlivých ošetření, která bývá často pro obyčejné lidi příliš vysoká. Zdravotní pojišťovny na takovou léčbu nepřispívají.

Nekomerční hubnutí

Hubnutím lidí s mírnou nadváhou až po ty, kteří bojují s morbidní obezitou, se zabývá naše deníkovská ordinace v České Třebové. Chod zaštiťuje Fakulta biomedicínského inženýrství v Kladně, hlavně po stránce technologické a dodává pro naše pacienty diagnostické přístroje, které pomáhají změřit množství podkožního tuku, tělesnou aktivitu, výdej energie apod. Jedná se třeba o přístroj BodyStat, který pracuje na principu bioimpedance. Dále fakulta dodává i speciální osobní váhy, které měří tělesné složení pacienta a jeho bazální metabolizmus. Právě díky záštitě FBMI ČVUT a Deníku je hubnutí v naší ordinaci pouze za symbolický poplatek ve výši 50,- Kč. Pomáhá nám také I'm Fit Esthetic Center, které vede paní Dana Scholleová. V minulosti byla významnou reprezentantkou České republiky ve stolním tenise. Od sportu se dostala k trenérství, masážím a nakonec i přístrojům na formování postavy. Pokud si dnes v 17 hodin na internetu naladíte Tip rádio, bude tam její povídání. Bude to hlavně o cvičení a sportu. Na pohybové aktivity mnoho obézních pozapomíná. Jenže změna životosprávy neznamená jen omezit se v jídle, ale důležité je zapojit i pohyb a cvičení.