„Soutěž S ČT sport na vrchol se po letní cyklistické verzi opět vrací na hory. Novinkou letošní sezony je paralelní obří slalom, který do závodu vnáší nový, soubojový způsob lyžování. Inspirovali jsme se letní cyklistickou odnoží našeho projektu, ve které se ukázalo, že přímé srovnávání závodníků dodává soutěži nový rozměr," komentuje autor projektu a ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Úvodní závody šestého ročníku odstartují v pátek v lyžařském areálu v Dolní Moravě na sjezdovce Slamník a v sobotu a v neděli budou pokračovat na sjezdovce Kamila.

Závodit se bude opět v kategoriích děti a dospělí. Nejlepší lyžaři z řad dospělých postoupí do pětidenního finálového kempu, který se uskuteční v polovině března ve Špindlerově Mlýně a kde se jim budou věnovat známé osobnosti alpského lyžování i řada odborníků. Odborníci budou navíc po celou dobu trvání soutěže objevovat na svazích mezi dětmi do dvanácti let nové naděje českého lyžování.

Ani letos nebude navíc chybět sobotní rodinný závod, v neděli pak děti poměří síly se svými vrstevníky. Reality show, která bude mít své pevné místo na televizní obrazovce, postupně navštíví osm skiareálů po celé České republice. Do soutěže se mohou přihlásit všichni amatérští lyžaři starší dvanácti let. Mladší sjezdaři budou soutěžit ve speciální dětské kategorii Hvězdička.