Investorem akce je kraj. Protesty z Orlickoústecka se zabývali krajští radní a hejtman Martin Netolický se před pár dny sešel se starostou Jehnědí Milanem Myšákem, aby o problematické uzavírce diskutovali. Hejtman už konstatoval, že připomínkám obcí rozumí, pro místní znamená objízdná trasa citelné časové i finanční ztráty. V úterý se uskuteční kontrolní den, kterého se zúčastní i zástupci obce, aby byli co nejlépe informováni o postupu prací.

Uzavírka silnice II/315 na Hrádek začala 24. dubna a trvat má do 31. října. Jedná se o jejím zkrácení.

„Pokusíme se zajistit, aby trasa byla do konce prázdnin průjezdná alespoň částečně. Nadále budeme samozřejmě tlačit na rychlejší realizaci," řekl hejtman Martin Netolický. „Jsem rád za zpětnou vazbu, která nyní povede k celkové úpravě zadávacích podmínek. Na základě situace, která vznikla v Jehnědí, budu trvat na tom, aby v nich nyní byl i termín realizace stavby," dodal.

Starosta Jehnědí doufá, že nezůstane jen u slibů. „Na jednání hejtman zopakoval, že naše připomínky jsou v pořádku a že se stavba musí urychlit. Zatím to vypadá nadějně," podotkl Milan Myšák. Zprůjezdnění silnice už v září by uvítal i kvůli zahájení školní docházky. Uzávěrka nabourala plány i ZŠ a MŠ v Jehnědí, která kvůli tomu musela zrušit výuku plavání.