Unikátní síť cyklostezek, která se buduje na základě odvážného projektu svazku obcí a měst Region Orlicko–Třebovsko podporovaného financemi Evropské unie, bude zřejmě hotova mnohem dřív, než se původně předpokládalo. Prohlásil to předseda zmíněného sdružení obcí a měst Luboš Bäuchel.

Jak upřesnil, k tomuto prohlášení byl zmocněn poté, co společnost Strabag, která je dodavatelem první etapy výstavby (stezky Ústí nad Orlicí – Letohrad), vyhrála výběrová řízení také pro další etapy. „Byl jsem ujištěn vedením firmy, že mohu tuto informaci zveřejnit,“ řekl Deníku Luboš Bäuchel. Podle původních plánů realizace projektu měla být letos hotova pouze první cyklostezka z Ústí do Letohradu. Další etapy pak měly být realizovány od letošního podzimu do léta příštího roku.

„Ředitel Strabagu se k tomuto závazal i s podmínkou, že nebude nijak navyšována cena. Pokud nepřijde nějaká nečekaná katastrofa, všechny plánované cyklostezky budou hotovy do konce roku,“ uzavřel Bäuchel. Pro cyklisty v našem regionu není asi lepší zprávy!