Na sedmou etapu vyráží z Králíků a půjde přes Králický Sněžník a odtud se vydá alternativní trasou do Rychlebských hor. Čeká ho šťastných 77 kilometrů, 2000 metrů stoupání a 2600 metrů klesání. „Půjdu krásnou krajinou, ale i Bohem opuštěnými místy. A mám v plánu už tradiční setkání se sebou a všemi podobami lidského konání, které ducha krajiny spoluvytváří,“ těší se v upoutávce České televize.

Ve čtvrtek byl v ČT odvysílán šestý díl putování - tentokrát Orlickými horami po česko-polském pomezí. Trek Vladyka ukončil na Zemské bráně a tvrzi Bouda. Na tento díl se můžete podívat ZDE, psali jsme o něm ZDE.

Obložený chlebíček. Ilustrační foto.
Pravý český obložený chlebíček je prostě nej! Který máte nejraději?

Stezka Českem je tisíc a tisíc kilometrů dlouhý oficiální přechod Česka, nekomerční projekt party nadšenců, který se v dubnu 2021, s číslem třináct, dostal do největší světové aplikace dálkových treků. Stezku Českem může jít každý. Kdykoliv a jakkoliv, odkudkoliv a kamkoliv. Vše se počítá. Podstatou stezky jsou totiž lidé a jejich příběhy.

Podívejte se na trailer ke Stezce Českem: 

Zdroj: Youtube

Stezka Českem vznikla na přelomu let 2019/2020 – k dnešnímu se na ni vydalo přes sto tisíc lidí a její obliba meziročně narůstá. Je zařazena do oficiální databáze European Ramblers Association spravující a propagující síť evropských dálkových pochodů. Lidé ji najdou také v největší světové trekové aplikaci.

Dokumentární sérii připravili společně s Martinem Úblem, autorem projektu Stezka Českem, Ivana Lokajová a Šárka Maixnerová.

Mohlo by vás zaujmout: Začátek stavby dálnice D35 z Ostrova do Mýta se posune o 10 dní. Kvůli Fialovi

Zdroj: ŘSD