Zeditovaná tisková zpráva Pardubického kraje

První ročník soutěže se konal již v roce 2001. Od té doby je Kalibr Cup prestižním a oblíbeným projektem, při kterém mohou svoji kreativitu v kosmetické a kadeřnické tvorbě vyjádřit talentovaní žáci a žákyně středních škol. Téma se každý rok liší. Minule se česalo, lakovalo a malovalo na téma „Řecká bohyně“.

Na vytvoření účesu a líčení mají soutěžící 60 minut, dvě hodiny jsou vyhrazeny pro nail-art a malbu na tělo. Akce se letos zúčastnilo 59 žáků.

„Kalibr Cup 2024 pořádaný místní Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Lanškroun byl opět výstavou netradičních a zároveň originálních účesů, maleb a líčení. O prestižnosti kadeřnické a kosmetické mezinárodní soutěže svědčí také obrovský zájem ze strany účastníků i diváků. Zvolené téma 'Steampunková jízda' fantazii meze rozhodně nekladlo. Všichni soutěžící si zaslouží můj hluboký obdiv. Vybrat a ocenit ty nejlepší výtvory bylo doopravdy složité. Poděkování patří také škole a dalším lidem, kteří se podílí na organizaci celé akce. Byl to neskutečný zážitek. Těším se, až se přijedu podívat i na další ročník,“ řekl krajský radní pro školství Josef Kozel s tím, že tématem dalšího ročníku by měl být swing.

Umístění:

Účesová tvorba

1. Eliška Gavelková, Hronov

2. Anna Hótová, Havířov-Prostřední Suchá

3. Sabina Unzeitigová, Šumperk

Make-up

1. Natálie Vlčková, Havířov-Prostřední Suchá

2. Daryna Nazimová, Frýdek-Místek

3. Sabina Nováková, Jihlava

Body-art

1.Olesia Kovorotna, Lanškroun

2. Bára Holoubková, Jihlava

3. Zuzana Jahodová, Pardubice

Nail-art

1. Nikola Hejnová, Lanškroun

2. Adéla Váňová, Jihlava

3. Soňa Malátová, Lanškroun