Zásadní změna

Jedenáctý ročník Hornotřešňovského poháru začne  v tamním sportovním areálu  úderem desáté hodiny, kdy na trať vyběhne první družstvo, domácí muži A. „Do druhé desítky vstupujeme s jednou zásadní změnou oproti předešlým ročníkům. Za přispění obce jsme vybudovali druhou základnu, takže se u nás všechna družstva divákům představí hned dvakrát. Navíc si poprvé v historii VCÚ týmy vyzkouší kombinaci nástřikových a sklopných terčů," říká o novinkách Petr Jirásek z SDH Horní Třešňovec.

Každé družstvo absolvuje jeden pokus na nástřikové terče (časomíra s průhlednými terči přijede do Třešňovce až z SDH Troubky u Přerova) a jeden pokus na terče sklopné, zde bude čas měřit tradičně SDH Černovír. Součtem umístění v obou kategoriích bude znám celkový vítěz soutěže. „Pro zpestření soutěže bude opět přichystáno finále tří nejlepších družstev mužů a žen o uzené kýty v netradičním požárním útoku, kdy si každý před jeho vlastním provedením vylosuje, na kterém postu poběží," dodává Petr Jirásek.

V Horním Třešňovci si přijdou na své i pivaři – přichystána je pivní štafeta 128 piv, které by se měli účastnit zástupci jednotlivých družstev, doplnění o pořadatele a diváky. Pořadatelé nezapomenou ani na děti, pro které bude po celou dobu přichystána velká dino skluzavka. Přijede až z Jeseníku. Na závěr na dráhu vyběhnou také družstva veteránů. Připraveno bude i kvalitní občerstvení.

V roli favorita

Seriál závodů skončí v září. Vloni se z titulů mistrů radovaly dva týmy z Letohradu, v kategorii mužů Kunčice C, z žen Orlice. Kunčické céčko jde do bojů ve stejném složení jako loni. „Tým máme pořád stejný. A jak máme natrénováno? To se ukáže na závodech," konstatoval  Martin Valda. Družstvo má své internetové i facebookové stránky, na kterých mohou jeho fandové sledovat, jak se týmu ve Východočeské hasičské lize a od soboty nově také  ve Velké ceně Ústeckoorlicka vede.

Termíny soutěží
7. 6. 2014     Horní Třešňovec
28. 6. 2014     Černovír
5. 7. 2014     Bystřec
6. 7. 2014     Letohrad – Orlice
12. 7. 2014     Dolní Třešňovec
19. 7. 2014     Česká Třebová
30. 8. 2014     Brandýs nad Orlicí
31. 8. 2014     Nepomuky
6. 9. 2014     Lanškroun
7. 9. 2014     Lanšperk
13. 9. 2014     Nekoř
8. 11. 2014     slavnost. vyhlášení