Významný podíl na tomto úspěchu má i poslanec Jiří Junek, na kterého se městys více než před rokem obrátil o pomoc při jednáních. „Pan poslanec Jiří Junek byl ochoten nám pomoci a také pomohl při jednání se zástupci České pošty v době, kdy ještě o prodeji budovy Kampeličky nebylo rozhodnuto. Podpořil záměr zastupitelstva získat historickou budovu v centru městyse do majetku. Jsme velmi rádi, že máme v kraji poslance, který je ochotný pomoci i přesto, že závěry jednání nepřinášely poměrně dlouho očekávaný výsledek," vyjádřil se starosta městyse Josef Paďour.

Nesnadné jednání

Vyjednávání zkomplikoval i fakt, že Česká pošta byla od roku 2007 do roku 2014 v procesu transformace na akciovou společnost a během té doby nemohla volně nakládat se svým majetkem. Jakmile vláda rozhodla, že zůstane státním podnikem, začala pozemky, garáže či budovy pošty, pro které nemá využití, postupně nabízet. Budova pošty v Kunvaldu tak byla na základě žádosti do dražby zařazena v prvním kole. „To je jediný reálný výsledek ročního snažení, že nám dali o elektronické aukci včas vědět a že věc zařadili přednostně, protože těch kol bude nepočítaně. Obec Kunvald pak měla štěstí i v tom, že byla jediným zájemcem, takže objekt nakonec získala," uvedl Jiří Junek.
Budovu, kterou ve 40. letech minulého století vystavěl Spořitelní a záložní spolek kunvaldských občanů, bude nyní čekat kompletní rekonstrukce. O jejím dalším účelu rozhodne podle starosty Josefa Paďoura zastupitelstvo. Nevylučuje však, že by nové prostory mohly být využity pro účely obecního úřadu nebo knihovny: „Je před námi ještě mnoho práce, budovu je třeba celkově zrekonstruovat. Bude tak dokončena celková úprava centra městyse, na které soustavně pracujeme již po několik let."

Aukce pokračují

Pravděpodobně nepůjde o jediný majetek na Orlickoústecku, který Česká pošta ještě do konce roku do prodeje poskytne. Vytipovávání podle tiskového mluvčího Matyáše Vitíka stále probíhá: „Obracejí se nás jak obce, tak občané nebo firmy, že je někde v jejich okolí pozemek, který by vzhledem ke své aktivitě potřebovali. Pokud se objeví ještě nějaký objekt z Orlickoústecka, pak je žádoucí, abychom ho do seznamu zařadili."