Pozemek prodali

Volba padla na pozemek po bývalé vietnamské tržnici, která vyhořela v roce 2010. Leží nedaleko centra a jen pár minut chůze od současné polikliniky. Zájem projevila firma Energetik 2 s. r. o., které už dalo lanškrounské zastupitelstvo schválením prodeje pozemků zelenou.
Podle informací z lanš-krounské radnice má tato firma už za sebou řadu jednání s lékaři a před sebou jasnou vizi. „Naším cílem je vybudovat komplexní zařízení polikliniky s lékárnou, které bude sloužit především k usnadnění péče pacientů o své zdraví centralizací, modernizací a dostupností služeb, a tudíž celkovému zkvalitnění zdravotní péče v našem městě. S lékaři, kteří budou v ordinacích působit, intenzivně jednáme. Stavba nové polikliniky bude zahájena ihned poté, co vyřídíme všechny potřebné dokumenty související se stavebním povolením," popsal cíle společnosti Pavel Formánek.
Firma má plnou podporu lanškrounské starostky Stanislavy Švarcové. „Se záměrem   společnosti  Energetik  2 s. r. o. jsem se podrobně seznámila. Lidem, kteří za touto společností stojí, věřím," konstatovala starostka a dodala: „Věřím i tomu, že budoucnost dokáže, že spolupráce soukromého investora, samosprávy a aktivní zapojení lékařů mělo smysl a přinese občanům města konečně kvalitní zázemí, které potřebují zejména v situacích, kdy jim není úplně nejlépe."
Podle starostčiných slov jde nyní o to, jak rychle se společnosti podaří vyřídit všechny náležitosti potřebné k tomu, aby získala stavební povolení a mohla začít stavět. Předpokládá se, že se tak stane v příštím roce.

Dlouhodobý problém

Problém s nevyhovujícími prostorami polikliniky řeší Lanškroun už řadu let. Jde o budovu z konce 19. století,  postavenou původně jako banka. Po zvážení možností, jak objekt kompletně přestavět a kam na přechodnou dobu přemístit lékaře, nakonec dostala přednost varianta postavit polikliniku zcela novou za pomoci soukromého investora.

Vizualizace nové polikliniky v Lanškrouně.Vizualizace nové polikliniky v Lanškrouně.