Den Regionu Orlicko–Třebovsko se připravuje na pátek. Účastníci, kteří pojedou už tradičně na bicyklech, vyrazí tentokrát z České Třebové, jejich cílem pak bude areál Domova pod hradem Žampach.

Zvána je tradičně i široká veřejnost

„Den regionu se připravuje už poosmé, jeho smysl spočívá především v prezentaci úspěšně realizovaných projektů a jejich propagaci, zaměřujeme se na zajímavosti, které region nabízí,“ řekla Deníku Jana Staňková z organizačního týmu akce. Jak dodala, letos padla volba na hrad Lanšperk.

Cyklistický peloton, jehož jádro budou tvořit starostové a další představitelé obcí a měst sdružených v Regionu Orlicko–Třebovsko, odstartuje z českotřebovského Starého náměstí v pátek ve 13.30 hodin. Jeho cesta povede po cyklostezce přes Dlouhou Třebovou do Ústí nad Orlicí. Dál bude pokračovat na Lanšperk, kde bude připravena prohlídka hradu a v 15 hodin i vystoupení skupiny historického šermu Lucrezia. Dál pak cyklisté pojedou přes Valdštejn a Šušek do Písečné a odtud na hrad Žampach, kde se cyklisté potkají se starostou obce. „Cílem je letos Domov pod hradem Žampach. Součástí prezentace areálu bude jeho prohlídka s výkladem, prohlídka kaple sv. Bartoloměje a arboreta.

V altánu v parku zahraje navečer kapela Tichá Woda, připraveno bude občerstvení. Účastníci zde budou mít čas pro diskuzi, výměnu zkušeností a neformální kontakty,“ upřesnila Staňková s tím, že už tradičně se k oficiálnímu jádru pelotonu budou moci připojit na startu i po cestě zájemci z řad veřejnosti, kteří jsou k účasti srdečně zváni.