Na ředitelství pošt v Pardubicích mířil ve středu starosta Sudslavi Jiří Drábek. Jak již dopředu řekl Orlickému deníku, jel tam s jasným cílem: zjistit, kdo a proč rozhodl o tom, že má být v jeho obci od 1. ledna příštího roku zrušena pobočka České pošty a zda by se toto rozhodnutí nedalo změnit.

Prý osloví ministra i senátorku

„Moc jsem ale nepochodil. Především jsem nedostal žádnou odpověď a byl jsem odkázán na tiskového mluvčího České pošty. Ještě ve středu odpoledne jsem poslal na jeho mailovou adresu dopis, v němž jsem v několika bodech shrnul všechno, co bych rád věděl. Zatím jsem nedostal odpověď,“ uvedl včera po poledni Jiří Drábek.

Jak dodal, mohl sice nahlédnout do některých údajů, šlo prý ale o interní věci pošty, které si nemohl ani odvézt, ani je nesmí prezentovat. Podle jeho slov byl ale v zásadních věcech opět odkázán na tiskového mluvčího. „Zajímá mne především, kde je ta hrana, která rozhoduje o tom, kde pošta zůstane a kde ne. A co můžeme udělat pro to, abychom se dostali, jak se říká, z jejich červených čísel do černých.“
Starosta Sudslavi se rozhodně nehodlá v boji o poštovní pobočku vzdávat.

V této věci se chystá oslovit i ministra Langera a senátorku Müllerovou. Petici proti zrušení pošty stále podepisují další lidé. V celkových součtech jich zřejmě budou stovky.