Oteplení a obleva ukončily lyžařskou sezonu v některých menších lyžařských areálech. Ve velkých střediscích sněhu sice ubylo, ale podmínky přesto zůstávají dobré.

„I přes razantní oteplení a citelný úbytek sněhu nabízí Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem dobré podmínky pro předjarní lyžování. Sjezdové tratě obou svahů jsou stále pokryty dostatečnou vrstvou sněhu a každodenně strojově upravované,“ potvrzují v areálu. Na báječné lyžování zvou i provozovatelé do Českých Petrovic. Návštěvníky upozorňují, že až do areálu dojedou po suchých komunikacích. V Čenkovicích se zítra rozloučí se sněhem. A jak už se stalo tradicí, zvesela. Ve 13 hodin odstartuje maškarní karneval na lyžích.

Po víkendu se vlek zastaví v Přívratu. Za přízeň lyžařům provozovatelé poděkují zvýhodněným jízdným. Ke každé jízdence dají jednu zdarma. Dvacetiprocentní slevu lyžařům nabízí českotřebovský Peklák, kde se lyžuje jak na přírodním, tak technickém sněhu.

Zřejmě poslední víkend má před sebou středisko v Pastvinách, kde leží 25 cm sněhu. Lyžovat se bude od 9.30 do 16.30 hodin. Podobné podmínky panují v Dlouhoňovicích, kde provozovatelé udělají vše pro to, aby se o víkendu ještě lyžovalo. Vleky už se naopak pro nedostatek sněhu až do příští zimy nerozjedou v Jablonném nad Orlicí a Mladkově–Petrovičkách.