Klub IFA Orlicko-Ústecko o víkendu zakončil sezonu srazů v chatové oblasti Orlík

„A to si představte, že v tomhle pracujeme v garáži… Dovede si představit, jaké to je, když nás jede celá kolona?“ nadšeně mi líčil organizátor srazu, Českotřebovák Michal Vannay. Není pochyb, že své trabanty miluje. Byla to láska na první pohled?

„Prvním impulzem bylo, že jsem chtěl levné auto na ježdění. Trabant tak nějak vyplynul ze situace. A když jsem se svezl, byl to zážitek. Kdo nejen, nepochopí,“ prozradil Michal Vannay, který vlastní dokonce dva trabanty, a pokračoval: „V dnešní době se za trabantem otočí každý. Už se moc nevidí. Když nás lidi vidí, smějí se, mávají a spousta z nich zavzpomíná, jak s ním jeli třeba na dovolenou. Je to taky o životním stylu, na srazech panuje přátelská atmosféra, nejsou žádné konflikty. Nikdy se nestane, že by se někdo opil a potom sedl za volant, což je na velkých srazech a tuningových akcích běžné.“

Součástí víkendového srazu byla spanilá jízda, jejíž trasa účastníky zavedla až k rozhledně na Lázku. „Je ten kopec hodně velký?“ obával se jeden z účastníků. Michal Vannay ale tvrdí, že auta na srazy dojedou bez problémů, a to se konají v různých koutech republiky. Letos klub absolvoval čtyři celorepublikové srazy. „Je to tím, že se o auta staráme. Je to velký koníček,“ uzavřel Vannay.