V rámci festivalu budou moci návštěvníci zhlédnout automobily s karoseriemi Sodomka a jejich odpolední defilé, zaposlouchat se do swingových melodií nebo si vychutnat komentovanou projížďku Vysokým Mýtem v historickém autobusu.

„Ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů ve Vysokém Mýtě chceme připomenout i další významnou vysokomýtskou firmu Stratílek, která vyráběla hasičskou techniku a podařilo se nám domluvit účast více než 70 požárních stříkaček, což je pravděpodobně zcela jistě rekordní počet," sdělil jeden z pořadatelů Radim Urbánek z Regionálního muzea.

K Sodomkovu Vysokému Mýtu neodmyslitelně patří i hudební melodie z 20., 30. a 40. let minulého století. Každoročně zde vystupuje Saxofonové kvarteto, nově se připojí dixielandová kapela MiFo Band a program uzavře kapela Václav Marek & his Blue Star. „Sodomkovo Vysoké Mýto je akcí pro celou rodinu a proto jsme pro ty nejmenší připravili dětský koutek s omalovánkami Aero 50 Dynamik, vystřihovacími autobusy, poznáváním drobných technických dílů a puzzlemi z historických fotografií," doplnila Marta Faltysová z Regionálního muzea.

Přímo v budově muzea je otevřena výstava Opravdová dáma, kde se návštěvníci mohou seznámit s módou a životním stylem 20. a 30. let 20. století. Některé klobouky a šaty si návštěvnice mohou vyzkoušet a ve vzniklém modelu se vyfotografovat.

(bho)