Svým způsobem ojedinělý sportovní areál u Tiché Orlice byl doplněn o další významnou stavbu. V sousedství řady špičkových sportovišť, moderního aquaparku a sítě cyklostezek bude v pátek 2. dubna slavnostně otevřeno ubytovací zařízení pro aktivní turistiku – Sporthotel Tichá Orlice.

Osud budovy je více než pestrý

Osud budovy, které je někdy pro její neobvyklý tvar přezdíváno „pentagon“, je bezesporu pestrý. Betonová stavba totiž vznikla někdy v osmdesátých letech minulého století jako zařízení pro staveniště v souvislosti s výstavbou velké čistírny odpadních vod u Libchav a sloužila pracovníkům polské firmy, která čistírnu stavěla.

V devadesátých letech nebyl objekt využíván, v roce 1997 pak byl přebudován na ubytovnu. Tehdy měl sloužit především lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou, když Ústí nad Orlicí postihla ničivá povodeň. V dalších letech se pak z objektu stala ubytovna, v níž žili hlavně sociálně slabší občané.
close zoom_in
Myšlenka, že by se z ubytovny mohl stát hotel, který by rozšířil služby v areálu ústeckých sportovišť, vznikla někdy v roce 2007, o rok později byl pak připraven projekt pro dotační titul z regionálního operačního programu. V tomto roce také stavba začala. Celková investice na stavební úpravy objektu činí 42,5 milionů korun, dotace pak představuje zhruba 11,4 milionu.

Investice se slušným výsledkem

Autorem projektu přestavby je ústecký architekt Karel Blank. I když se s dispozicí především druhého nadzemního podlaží, v němž jsou pokoje, nedalo mnoho dělat, je výsledek více než příjemný. Sporthotel tak bude už za pár dní nabízet zájemcům ubytování ve velmi slušném komfortu (85 lůžek), stravování v nekuřácké restauraci a také fitcentrum. „Samozřejmě se mnou nemusí každý souhlasit, ale jsem přesvědčený, že se za peníze, které byly investovány, udělalo opravdu hodně muziky, s výsledkem jsem moc spokojený,“ řekl Deníku šéf investičního odboru ústecké radnice Petr Hájek. Sporthotel provozuje UO.Sport, s. r. o.