Přípravou a organizací společného pobytu, který se uskutečnil od 10. do 17. srpna v rekreační oblasti na Zemplínské Šíravě, bylo pověřeno zařízení ze Slovenska.

Bohatý program zaměřený na turistiku a pobyt v přírodě byl operativně přizpůsobován počasí, a tak vedle aktivní turistiky došlo i na koupání a plavbu výletní lodí. Společné večery byly naplněny tancem, zpěvem a vzpomínáním na patnáctiletou historii vzájemného partnerství. Mezi pracovníky došlo samozřejmě i k výměně pracovních zkušeností.

„Vedle nám již poměrně dobře známého zařízení z Bardejova se pobytu účastnila ještě další dvě zařízení Prešovského kraje. Bylo tak velmi zajímavé porovnávat možnosti a způsoby poskytování péče a myslím, že i předávání zkušeností bylo pro obě strany velmi podnětné,“ uvedla Alena Suchomelová, pracovnice DPH Žampach.

Příští setkání obyvatel a pracovníků obou zařízení by se mělo uskutečnit v roce 2020 a přípravu bude zajišťovat Domov pod hradem Žampach. „Už nyní máme nějaké nápady, je třeba domluvit termín, vybrat lokalitu. Věřím, že připravíme přátelům ze Slovenska stejně zajímavý program, jako připravili oni pro nás,“ dodala Suchomelová.   (lg)

Choceňské pivní slavnosti v parku Peliny se uplynulou sobotu těšily velkému zájmu veřejnosti.
OBRAZEM: V Chocni teklo pivo proudem